Eesti uudised

Pereisa süüdistab vallavolikogu liiget laste jõulurõõmu rikkumises (29)

Arvo Uustalu, 18. jaanuar 2019 20:15
KELGUTADA KEERULINE: Jõulude ajal nägi kelgumäe alumine pool välja selline.Foto: Erakogu
„Häid jõule kõigile! Keegi debiilik on öösel Kahro mäelt lume traktoriga ära lükanud,“ kirjutas pereisa Viljandi vallas Kärstna külas asuvast kelgumäest, millel sealsed lapsed on harjunud pikki aastakümneid kelgutama.

„See on eraisiku maa ja ma ei tea isegi, kellele see praegu kuulub. Minagi olen sellel mäel lapsena kelgutamas käinud ja ka nüüd laseb parematel päevadel sellest alla kuni poolsada last. Nüüd olid mäel mullakamakad, millel ei saanud kelgutada. Paljude laste jõuluõhtu oli rikutud,“ räägib pereisa Indrek Uusmaa, kes pidi perekonnaga mujale kelgutama sõitma.

Ta küsis mäge silunud Viljandi vallavolikogu liikmelt Valmar Haavalt, miks ta otsustas seda vahetult enne jõuluaega teha.

„Vastas, et tahtis head. Arvan ikkagi, et selles oli natukene pahatahtlikkust. Ta võinuks ju mäge siluda ka pärast  jõuluaega,“ räägib Uusmaa.

Haava sõnul ei silunudki ta tegelikult mäenõlva, vaid lükkas traktoriga puhtaks nõlva all oleva tee lähedast ala, kuhu olid maha kukkunud kaks puud. „Need olid ohtlikud, sest korraliku liu puhul sõidavad lapsed kelkudega okstesse. Kas see oleks parem, kui keegi oleks puudele otsa kihutanud?“ küsib ta. „Lükkasin lund, et külarahval oleks parem kelgutada. Need, kellele olen selgitanud, miks ma sealt lund ära lükkasin, on sellest aru saanud.“

Uusmaagi ei tea, kes on mäe omanik. Ühe Kärstna küla lapsevanema sõnul tegi ettevõtjast volikogu liige kelgumäge siludes ilusa teo. „Praegu katab liumäge paks lumi ja mägi on ilusti sile.“ 

LEMMIK: Kahro mäel on korraga kelgutamas käinud ka poolsada last. Foto: Erakogu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee