Poliitika

Indrek Saar: Eesti parempopulistide tegevus on kui Kremli õpikust maha kirjutatud (97)

Toimetas Triinu Laan, 18. jaanuar 2019, 17:03
Foto: Robin Roots
"Vaid väga selge, ühene ja üleüldine hukkamõist saab peatada trollivabrikute ning teiste varjatud mõjutustegevuste pealetungi. Kaalul on demokraatliku riigi tugisambad – vaba ajakirjandus ja usaldus ühiskonna sees," rõhutab SDE aseesimees Indrek Saar.

Saare sõnul pole kellelegi uudis, et meie idanaaber viib pidevalt läbi infooperatsioone eesmärgiga külvata läänemaailmas hirmu ja segadust, mõjutada valimiste tulemusi endale sobivas suunas ning levitada Euroopat lõhkuvaid seisukohti. Sageli on nende koostööpartneriteks  äärmuspopulistlikud jõud.

Samal teemal

Eesti uurivad ajakirjanikud on teinud head tööd ning paljastanud Sputniku, Objektiivi ja parempopulistide kahtlased töövõtted ja varjatud mõjutustegevuse, kiidab minister.  "Eesti parempopulistide tegevus on kui Kremli õpikust maha kirjutatud. Ka nemad kasutavad  trollivabrikuid, seavad kahtluse alla euroopalikud väärtused ning levitavad valeuudiseid."

Saare sõnul on väga oluline, et sotsiaalmeediavõrgustikud on mõistnud olukorra tõsidust ning alustanud oma platvormide puhastamist trollidest, valekontodest ja vihakõnest. Kuid veelgi olulisem on, et iga Eesti inimene säilitaks eluterve kriitikameele, märkaks varjatud mõjutustegevust ning astuks selle vastu välja.

"Kogemust peaks meil ju küllaga olema – viiskümmend aastat suutsime lugeda ridade vahelt ja välja naerda nõukogude propaganda. Miks ei peaks me nüüd, vabas Eestis, suutma välja vilistada Kremli poliitööbikud?"

97 KOMMENTAARI

s
Sotsid Brüsseli kasulikud idoodid 22. jaanuar 2019, 16:14
Tundub, et sotsid teavad seda Kremli õpikut väga hästi, kuidas muidu nad teavad mis seal nn Kremli õpikus kirjas on? Sotsid on eesti rahvale oht.
a
Anaalüütik 20. jaanuar 2019, 22:29
Kas saarel on kremli õpik padja all?Et teab peast juba,mis seal kirjas on ja kes sealt mida kopeerib...
Loe kõiki (97)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee