Seisukoht

Seisukoht | Trollid Mikser ja Kaalep (4)

Rainer Kerge, ajakirjanik, 18. jaanuar 2019 17:26
Foto: TEET MALSROOS
„Riigikogu liige Sven Mikser manipuleeris Mega küsitlust kahel päeval, hääletades Riigikogu arvutist Keskerakonnale soodsat varianti kokku üle neljasajal korral.“ (EPL 16.02.2001) Mega oli üks esimesi uudiste kommenteerimist soodustavaid portaale, loodeti mõistliku arutelu ja kollektiivse aju tekkimist.

„Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna noorteorganisatsiooni Sinine Äratus juht Ruuben Kaalep tunnistas, et nad tegelevad teadlikult sotsiaalmeedias valenimede alt trollimisega.“ (Postimees 16.01.2019)

Poliitika on sport ja valimised tema olümpia. Kus on sporti, seal on sohki ja tsirkust: vastase meelega haavamist, vigastuse teesklemist, dopinguga vahele jäädes fännidelt kaastunde lunimist.

Ruuben Kaalep on lihtsalt Sven Mikseri usin õpilane: kui süsteem võimaldab kelmust ja riukaid, siis kelmus ja riukad sünnivad. Nii spordis kui ka poliitikas. Massiliselt. Alati.

Trollimisega vahelejäämine sealjuures poliitiku sõitu ei sega: Mega hääletusel sohitegemisest ei möödunud aastatki, kui Mikserist sai kaitseminister.

Samal teemal

19.01.2019
Trolliskandaali tulem: EKRE ei luba oma liikmetel varjunimega poliitikat teha
18.01.2019
Indrek Saar: Eesti parempopulistide tegevus on kui Kremli õpikust maha kirjutatud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee