Kommentaar

Jaanus Järs | Valija aabits (1)

Jaanus Järs, jaanuar 2019, Luua, 18. jaanuar 2019, 17:26
Foto: Robin Roots
Lähenevad valimised ning humoristidele on see helge aeg. Ning silmaringi laiendab meedia jälgimine tohutult. Arenen iga päevaga. Nüüd olen peaaegu veendunud, et Märt Koik ja Tõnis Niinemets on kaks eri inimest ja isegi mitte ühemunakaksikud.

Eelmiste valimiste eel märkasin, et mu naaber on teinud endale uhke soengu, ostnud uue kleidi, pannud põsepuna palgele. Hääletasin nagu vaja ning ta pääses vallavolikogu konstruktiivsesse opositsiooni. Nüüd on panused märksa kõrgemad. Kui sind pole Photoshopis, kui sa ei täida pilvelõhkuja fassaadi või päevalehe esikülge, pole sind olemas. Veenused ja Apollod, vabandust, Koidud ja Hämarikud, tulevased Junckerid ja Merkelid piidlevad sind plangult või prügikastilt läbinägelikult ja sisendavad, et nende juuksepiiril pakitseb vähemalt üks hea mõte. Aga kui ei pakitsegi, on vähemalt üks hea mõte olemas parteil, mida nad esindavad.

Minu mees Toompeal

Peab tunnistama, et Eestimaa on suur ning suurte regionaalsete erinevustega. Sinul seal pealinnas võivad bussipeatused olla tapetseeritud plakatitega „Olen tunguus ning valima ei lähe! Olen pügmee ning lähen valima!“, aga minul metsa servas pole veel midagi. Ja suure tõenäosusega ei tule ka. Heal juhul mõni klammerdab ühe A4 posti külge, mille kõrval tädi Maali tasuta bussi ootab. Eelmine just läks, aga see oli Tartu–Jõgeva–Rakvere, millele tuleb pilet osta.

Eile algas siiski ka minu jaoks valimiskampaania. Postkasti kõpsas esimene A5-kartong rahvusvärvides. Seal naeratab oma mees Toompeal. Minu mees Toompeal! Kas ikka on? Aegade jooksul olen saanud temalt vajalikke tarbekaupu: väike pudel toiduõli, tikud, turukott, kalender „12 kuud komisjonis“, kus ta oli modelliks. Aga kas ta on ka parim kandidaat minu ning minu laste tuleviku kujundamiseks? Mõttepaus. Ning just nüüd maandub minu suusamütsi sisse matsakas mõte.

Mis oleks, kui teeks asjad endale korralikult selgeks? Valiks teadlikult mingi oma kandi taadi või eide. Uuriks ikka välja, millise partei plakatil ta on ja mida lubab ja mida see partei lubab ning kes neil on see kõige tähtsam, mida karta või mida loota? Viimases hädas loeks isegi programmid läbi! Ning kirjutaks siia kah üsna erapooletult. Või teeks vähemalt sellise näo. Te võite loomulikult ka valimiskompasse keerutada, robotitelt küsida, aga puust ja punaseks on ikka kõige parem. Lugege Õhtulehte!

Lauldes valimistele

Kipud kindlasti arvama, et ma olen mingi eilane, kes mäletab veel sedagi, kuidas Brežnev hingeldas. See ei ole nii! Ka mina oskan olla popp ja noortepärane. Mõtlen, et juba ammu pole meil valimistest korralikku laulu olnud. 1950. aastatel oli. Päikseline talvehommik ja karga minu rekke kraps ja sõidame valimisjaoskonda. Nii tore! Aga praegu ei ole. Alustangi uut kampaaniat! Just laekusid minu arvutisse laulusõnad OÜ Luualuule käest. Täiesti juhuslikult on selle osaühingu tööline, tegevdirektor ning investor keegi Jaanus Järs. Sina, kes sa oled märksa musikaalsem kui mina: tee nendele sõnadele viis ning saame koos rikkaks! Üles võid mind leida Facebookist. Ja see pole mingi nali! Niisiis:

„Esimese valimispäeva hommik. Riietus pidulik: neidudel väike must, noormeestel sobib hästi põhikooli napiksjäänud lõpuülikond. Bass alustab: tümp-tümp-tümp… tümp-tümp-tümp… Saateansambel: šallallalla-šallallalla-šallallallaa… šallallalla-šallallalla-šallallallaa... Trummid: tõbatõbatõbatõbatõbatõbatrrrrr… Ja solist soolopilliga:

Elan kastis, elan kastis. Minu lipp on pooles mastis. VALI !

Mul on prillid, mul on prillid. Naeratan, kui kingib lilli. VALI !

Onu, kellel puudub uba, ajab iba keset tuba. VALI !

Lennukiga külvab raha, aga see ei jõua maha. VALI !

Ostab ära minu taeva, raiskab ära sinu vaeva. VALI !

Elad kastis, elad kastis. Sinu lipp on pooles mastis. VALI !

Sul on vinged roosad prillid, aga see ei ole üldse nali.

VALI ! NALI ? VALI !  (viimane kitarririff võbiseb õhus….)“

See oli tüdrukute variant. Poiste variandis on teises reas: „Naeratan, kui tõmbab tillist. Vali!“

Vähemalt humoristid võtavad saabuvaid valimisi tõsiselt. Võta sina ka!

1 KOMMENTAAR

k
Koik Oige 18. jaanuar 2019, 21:13
Kõik õige. Välja arvatud see, et peavalumeedia EKRE poole kaldu on, neid promob või et "ekrel mingid omad mendid" kuskil lehes on :D Otsi ikka teiste seltskondade trolle sopalehest. Ekrest räägitakse ju ainult siis, kui saab talle soppa pähe kallata

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee