Poliitika

Keskerakonna noortekogu esimees Jaan Männik: varikontode loomine on argpükslik teguviis (23)

Toimetas Triinu Laan, 18. jaanuar 2019 15:52
Foto: Olga Makina/Keskerakond
"Trollimine on ilmselgelt lubamatu ja absurdne. On arusaadav, et iga erakond püüab luua sotsiaalmeedias enda tegevuse ja mõtete osas positiivsemat fooni ning levikut, kuid poliitikas tuleb julgeda esineda enda sõnade ja näoga," leiab Keskerakonna Noortekogu esimees Jaan Männik. 

Männku sõnul on varikontode loomine ja sealt libauudiste tootmine argpükslik teguviis. "Kui su ideedel on levikut ja toetajaid, siis selleks pole sul libakontosid tarvis. Valeinfoga avaliku arvamuse kallutamine ei sobi aastal 2019 Eesti poliitilisse kultuuri."

Samal teemal

Viimaste kampaaniate jooksul on internetitrollide tekkimist selgelt märgata olnud, leiab Männik. "Olen ise mitme Facebooki konto ja profiilipildi osas teinud taustakontrolli ning veendunud, et tegemist ei ole reaalsete inimestega. Eriliselt palju on võltskontosid tekkinud viimaste kuude jooksul. Nahaalsuse eriline tipp on muidugi saata väljamõeldud inimeste nimede alt arvamuslugusid."

"Mind häirib ka asjaolu, et Sinise Äratuse häbematu ülestunnistus trollimise osas ja ähvardus korraldada veelgi suuremaid libainfot kandvaid operatsioone, tõmbab veelgi enam maha noorte poliitikute ja poliitika kui sellise mainet," on Männik pahane.

Keskerakonna noored on viimasel ajal korraldanud teiste poliitiliste noorteorganisatsioonidega koostöös mitmeid debatte, kus arutletakse sisulistel teemadel. EKRE pole kahjuks nendel debattidel osaleda soovinud. "Pean õigeks, et seisukohti selgitatakse enda näo ja nimega. Seesugused sisulised arutelud aitavad meil Eesti poliitilist kultuuri ja ka noorpoliitikute mainet parandada," ütleb Männik. 

"Vaadates Postimehe loos olnud kommentaare ja sellele järgnenud heakskiitu EKRE esimehelt, siis mind ei üllata üldse, kui Sinine Äratus jätkab valitud rajal. Kõik, kes julgevad trollimise vastu midagi öelda, võivad sattuda ise internetiahistamise alla," hoiatab poliitik ja rõhutab, et seesugust käitumist ei saa lihtsalt kõrvalt vaadata ja vaikida. "Kuna Facebook otseselt keelab libakontode tegemise, siis on meil kõigil võimalik neist raporteerida ja nende tegevus lõpetada. Kutsun kõiki üles seda ka tegema!"

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee