Maailm

Pence: seaduslikud immigrandid on USAs ikka teretulnud! 

Toimetas Greete Kõrvits, 18. jaanuar 2019 16:54
USA asepresident Mike PenceFoto: Zuma Press/Scanpix
Ehkki viimasel ajal on palju olnud juttu USA-Mehhiko piirimüürist ja USA valitsuse võitlusest ebaseadusliku rände vastu, tahab asepresident Mike Pence rõhutada, et seaduslikul teel Ameerikasse tulla soovijad seda siiski teeksid, vahendab Yahoo! News.

Võib-olla muretseb asepresident Pence, et Valge Maja retoorika immigratsioonist ja välismaalastest on viinud olukorrani, kus kõrgetasemelised töölised, eksperdid ja teadlased, aga ka tudengid ja Ameerika kodanikega abielluda soovijad kõhklevad, kas USAsse üldse tasub tulla. Seega rõhutas ta kohtumisel 180 Ameerika diplomaadiga, et nood kindlasti promoksid oma töökohariigis seda, et seaduslik immigratsioon USAsse on endiselt lubatud ja isegi soositud.

Hoolimata Pence'i viimastest sõnadest, võttis USA eelmisel aastal vastu rekordmadala arvu põgenikke: 22 491, ehkki võimalik oli vastu võtta kuni 45 000. Sel aastal on Valgel Majal plaanis see määr langetada 30 000-ni.

Samas ei anna numbrid vähemalt esialgu Pence'ile erilist põhjust muretsemiseks - näiteks 2017. aastal, president Trumpi esimesel ametiaastal, tervitas USA 1,1 miljonit uut (seaduslikku) püsielanikku, mis ei ole varasemate aastatega võrreldes sugugi kehvem.

Samal teemal

19.00.2019
TRUMPI KINNISIDEE: Ameerika–Mehhiko piirimüür on pigem kasulik kui kahjulik