Maailm

TRUMP KOHTUB VEEBRUARI LÕPUS KIMIGA: Põhja-Korea ametnik saabus USAsse, ümbrik näpus (5)

Toimetas Greete Kõrvits, 18. jaanuar 2019 21:48
Põhja-Korea esindaja Kim Jong-chol Pekingi lennujaamasFoto: EPA/YONHAP/Scanpix
Valge Maja kinnitas reedel, et Kim Jong-uni ja Donald Trumpi kohtumine leiab aset veebruari lõpus.

Lõunakorealaste luure andmeil oli Washingtoni reisinud Põhja-Korea kõrgel ametnikul kaasas kirjake diktaator Kim Jong-unilt, mis võis sisaldada järgmist kutset president Donald Trumpi ja Kimi kohtumisele. 

Lõuna-Korea uudisteportaal Yonhap kirjutas, et Pekingi kaudu Washingtoni lennanud Kim Jong-chol kohtus välisminister Mike Pompeoga millalgi reedese päeva jooksul. Kim Jong-chol on endine Põhja-Korea luureboss ning tema toimetas kohale ka eelmise kirja 2018. aasta juuni tippkohtumise eel.

Samal ajal oli Rootsi poole teel Põhja-Korea asevälisminister Choe Son-hui. Tõenäoliselt kohtuma Washingtoni eriesindajaga Pyongyangis, Stephen Bieguniga.

Teadaolevalt on Kimil plaanis veebruari lõpus Vietnami sõita ning kohtumine Trumpiga leiab aset samuti seal. Reisi täpne kuupäev pole teada.

2018. aasta juunis toimunud Trumpi-Kimi suurkohtumisest Singapuris on Põhja-Korea oma lubadusi tuumaprogrammi vähendada üsna leigelt täitnud ja selles osas ei ole eriti muutusi näha olnud. Aktiivseid läbirääkimisi kahe riigi vahel ei toimu. Küll aga külastas Kim Jong-un jaanuari algul Hiinat ja vestles seal president Xi Jinpingiga, täpselt nagu enne Singapuri suurkohtumistki.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee