Poliitika

Eksperdid EKRE meediaoperatsioonist: ülestunnistus võib olla märk, et ka teised tegelevad sellega (30)

Eesti Päevaleht, 18. jaanuar 2019 08:06
Sinise Äratuse juht Ruuben KaalepFoto: Aldo Luud
EKRE noortekogu libakontode meedioperatsioon on ekspertide sõnul väike mäng selle kõrval, milliseid meediaaktsioone enne europarlamendi valimisi näha võib ja tegelikult ei ole internetis skeemitamine midagi uut.

Rahvusvahelise kaitseuuringute keskuse tegevjuht Dmitri Teperik sõnas, et EKRE juhtum on ootusspärane, kuna sotsiaalmeedia on mugav ja odav tööriist avaliku arvamuse mõjutamiseks. Teperik kahtlustas, et EKRE ülestunnistus oli pigem vääratus, kuna libakontosid ja digitaalseid inforünnakuid on väga palju ning võib tähistada ka seda, et teised tegelevad sellega.

Samal teemal

Valimiste turvalisuse ekspert Liisa Past rääkis, et kodanikul on siiski õigus teada, kes talle kõrva sosistab ja hoolimata sellest kas sosistaja on Vene luureasutuse keskus või mõni oma agendaga kohalik, usaldust meie poliitilise arvamuskultuuri õõnestavad need samamoodi.

Politoloog Tõnis Saarts osutab, et poliitikas tasub praegu jälgida, kas ja kuidas teised erakonnad EKRE vahelejäämisele reageerivad, sest hetkel on sõna võtnud vaid Reformierakonna noortekogu, samal ajal kui teised ilmselt jälgivad, kuhu see skandaal edasi areneb.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee