Eesti uudised

Tartu Elektriteatris näeb linnapoeesiat 

Linnaleht, 17. jaanuar 2019 17:14
25. jaanuaril kell 21.15 näeb Elektriteatris Kogonada filmi „Columbus“, mille keskmes on samanimeline linn USA-s. Foto: Tartu Elektriteater
Järgmise nädala kolmapäevast pühapäevani linastub Tartu Elektriteatris linna- ja arhitektuurifilmide programm.

Kavas on mängu- ja dokumentaalfilmid, milles pööratakse erilist tähelepanu tavapäraselt pigem tagaplaanile jäävale linnakeskkonnale. Linateoste vahendusel saab nautida linnapoeesiat, vaadata vanu klassikuid uue pilguga, ent teritada ka kriitilist meelt. Filme juhatavad sisse linna- ja filmiarmastajatest spetsialistid, nende seas Tartu linnaarhitekt Tõnis Arjus, semiootik Katre Pärn ja keskkonnapsühholoog Grete Arro. Programmi kuraator on urbanist ja Linnafestivali Uit korraldaja Kadri Lind.

Kavas on seitse filmi, millel on rääkida lugu oma linna kohta. Vaataja kutsutakse tutvuma Barcelona, Kopenhaageni, New Yorgi, Rooma, Pariisi, Winnipegi ja Berliiniga. Teekonnal visatakse nalja modernistliku arhitektuuri üle (film „Minu onu“), võideldakse linnaelanike õiguste eest (film „Ada linnapeaks“) ja tuntakse arhitektuuri tervendavat jõudu (film „Columbus“).

Avafilm „Big Time“ laseb vaatajal sukelduda staararhitekt Bjarke Ingelsi maailma. Programmi teine film „Ada linnapeaks“ jälgib väljatõstmiste vastu mässavat aktivist Ada Colaud, kes pürgib kohalikel valimistel Barcelona linnapeaks.

Vaata ka elektriteater.ee/eriprogrammid/linnad-filmides.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee