Eesti uudised

Maanteeamet ei tule ilmaga toime: viie maakonna kõrvalteedel kuulutati välja rasked ilmaolud (56)

Toimetas Triinu Laan, 17. jaanuar 2019, 16:16
Foto: Kenno Soo
Maanteeamet kuulutab Lääne-, Pärnu-, Viljandi-, Harju ja Raplamaa kõrvalteedel välja rasked ilmastikuolud.

Temperatuuri kõikumised ja vihmasadu on kõrvalteed muutunud liiklejate jaoks ohtlikult libedaks: temperatuurid hakkavad langema ning teedel toimub jäätumine.

Samal teemal

„Riigiteede hooldajad on täies koosseisus väljas ning kõrvalteid karestatakse, liivatatakse ja soolatakse,“ kinnitas maanteeameti lääne regiooni hooldevaldkonna juht Hannes Vaidla. „Kehtestame kõrvalteedel rasked ilmaolud, sest seisunditasemeteni saavutamiseks kulub rohkem aega kui on kehtestatud tee seisunditasemete nõuetega.“

Raskete ilmaolude välja kuulutamine ei tähenda, et hooldustöid lükatakse edasi või tehakse vähem. „Otse vastupidi, sellises olukorras kaasatakse kogu võimalik ressurss,” kinnitas maanteeameti põhja regiooni hooldevaldkonna juhi kohusetäitja Margus Magus.

Liiklejatel tuleks võimalusel vältida kõrvalteedel sõitmist. Kui sõitmine on hädavajalik, siis tuleb olla äärmiselt ettevaatlik.

Rasked ilmaolud kehtestatakse hetkel kuni reede keskpäevani.

56 KOMMENTAARI

s
Susi 18. jaanuar 2019, 12:40
Kas Sinuga juhtub midagi kui ükskord ka mõistlikult sõidad? Võidad elu pikenduse ja ega töö eest ka ära jookse kui ikka teel takistus. Mida te pragate ja tormate.
v
vaja 18. jaanuar 2019, 07:43
kui on kiirabi,kuidas siis kõrvalteedel liikuda saab.Kui helistad,küsitakse kohe,kas tee lahti...
Loe kõiki (56)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee