Seisukoht

Seisukoht | Oravaid ootab Koonderakonna saatus? (16)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 17. jaanuar 2019, 18:26
Foto: TEET MALSROOS
Kes on piisavalt vana 90ndate poliitelu mäletamiseks, see teab, kui võimas tegija oli tollal Koonderakond. Too partei tundus koondavat endasse peaasjalikult jätkuvate võimuambitsioonidega endiseid. Kuid mitte see pole tähtis, vaid hoopis Koonderakonna käekäik.

Nende tähelend oli silmipimestav, kui 1992. aastal saadi riigikokku 17 ning 1995. aastal tervelt 41 kohta (valimisliidus), mis jättis mulje, et selline jõud jääb Eesti poliitikat määrama veel väga pikaks ajaks. Kuid tõehetk saabus juba järgmistel valimistel, kui vaid inertsist saadi riigikokku kõigest seitse kohta ning alles äsja ülivõimsana tundunud partei lõpetas hoopis eksistentsi.

Kas aga Reformierakond on tänapäeva Koonderakond? Lubatakse küll valimisvõitu ja räägitakse Kaja Kallasest kui peaministrist (eriti on seda mantrana korranud tütart kiitev Siim Kallas), kuid tegelik valimistulemus võib olla oravapesale üsna nutune. Erakonnast on lahkunud mitmed toitumisahela tipus olnud tegijad, asemele on saadud tuntud nimedest vaid üks sportlane. Tööle hakkab ka valijapsühholoogia, mis ei taha lubada oma hääle kaotsiminekut, andes selle loojuvale erakonnale, võimalik, et peatsele luuserile.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee