Poliitika

VIDEO | Sven Mikser ja Urmas Reinsalu andsid ülevaate Brexitist ja seletasid, mida see kaasa toob (7)

Johanna-Kadri Kuusk, 17. jaanuar 2019 13:21
Foto: HENRY NICHOLLS/ Reuters
Neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil seletasid välisminister Sven Mikser ja justiitsminister Urmas Reinsalu, mida Brexit endaga kaasa võib tuua.

Mikser tõi välja, et Brexiti läbirääkimistel on läbivalt oluliseks kuupäevaks 29. märts, mil Suurbritannia Euroopa Liidust lahkub. Küsimus on lihtsalt selles, kas lahkumine tuleb leppega või leppeta Brexiti näol.

Mikser seletas, et kõik eelistavad siiski võimalikult sujuvat üleminekut.

Samal teemal

„Jälgime Suurbritannia sisepoliitikat. Pärast hääletust toimus ka peaministri usaldushääletus, kus May hoidis oma toetust. Samas on ta esimest korda kutsunud ka opositsiooniparteide esindajaid aruteludele. Usun et valdava osa briti ühiskonna gruppide ja poliitikute poolt on leppeta lahkumine halvem variant kui kokkulepitud tingimustel lahkumine,'' rääkis Mikser pressikonverentsil.

Reinsalu loetles asju, millega tavainimene peaks seoses Brexitiga arvestama.

„Need eestlased, kes elavad Suurbritannias, peavad arvestama, et pärast Brexitit peavad nad taotlema alalise elaniku staatust. Otseselt nende praeguses olukorras midagi ei muutu, lihtsalt peab uue taotluse esitama,“ jutustas Reinsalu. Ministri sõnul läheb elu palju keerulisemaks neil, kes plaanivad pärast 29. märtsi Suurbritanniasse kolida. Neile kehtivad juba uued immigratsioonireeglid, kus hakatakse vaatama inimeste kvalifikatsioone ja tegevusvaldkonda.

Suurbritannia on Reinsalu sõnul deklareerinud, et üliõpilastele viisanõue ei kehti ja sama käib ka lihtsalt turistide kohta.

Oluline on teada, et Suurbritanniasse reisides ei kehti pärast 29. märtsi enam Euroopa ravikindlustuse kaart.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee