Maailm

Uuendatud 18.01. kell 8.10

IMET OODATES: Hispaanias loodavad päästjad jõuda sügavasse puurauku kukkunud poisini (14)

Toimetas Aadu Hiietamm, 18. jaanuar 2019, 08:10
Päästetööd õnnetuskohas. Foto: EPA/Scanpix
Hispaanias Malaga provintsis Totalánis kukkus kaheaastane Julen pühapäeva pärastlõunal 110 meetri sügavusse puurauku. Õnnetuskohas töötavad päästjad kaevasid algul kahte tunnelit: neist üks on puurauguga paralleelne ja teine, mis asub mäeküljel sadakond meetrit madalamal, on puurauguga risti. Neljapäeval aga otsustati, et keskendutakse kahele  puurauguga paralleelsele tunnelile, vahendab Bild Online. 

Vanemate sõnul pidasid nad mägedes koos sõpradega piknikku, kui väike Julen ootamatult piknikupaiga lähistel mängides auku kukkus. Päästjate saabumisel selgus, et tegemist on detsembris puuritud 110 meetri sügavuse auguga, mille diameeter on vaid 25 sentimeetrit. Puurauk oli küll kividega kaetud, kuid vanemad lapsed olid mängimise ajal need eemaldanud. Hiljem vahendas ajaleht El Pais, et puurauk oli rajatud ilma loata. 

Tänaseks on õnnetusest möödas juba ligi viis ööpäeva ning lootus poiss elusalt leida väheneb iga tunniga. Mingeid hääli puuraugust ei ole kuuldud. Küll aga avastati seal kaamera abil 78 meetri sügavuses maiustustekott, mida poiss kadumise ajal käes hoidis. Samuti leiti puuraugust poisi juuksekarvu.

Päästjad lubasid, et operatsioon lõpetatakse alles siis, kui Julen leitakse, kas siis elusalt või surnult. Kohalikele tuli appi ka päästetiim Rootsist.

Poisi vanemad on alates pühapäeva pärastlõunast viibinud õnnetuskohas. Hispaania ajakirjanduse andmetel kaotasid nad juba ühe poja 2017. aastal, kui kolmeaastane Oliver suri südamepuudulikkuse tagajärjel.

Samal teemal

15. jaanuar 2019, 12:05
PÄÄSTEOPERATSIOON: Hispaanias kukkus kaheaastane poiss 110 meetri sügavusse puurauku

14 KOMMENTAARI

k
Kairit 20. jaanuar 2019, 22:33
Lugedes inglise keelseid uudiseid siis Juleni vend suri südamerabandusse mitte südame puudulikkusesse. Juleni nuttu kuulis isa algul kui poiss auku kukkus, hiljem enam ei kostunud.
k
KA 08.27 18. jaanuar 2019, 12:54
Siis peab vastutuse panema ju farmide "ärastajatele" kes need suure noosi jagamise ajal endale rabasid, hiljem aga ripakile jätsid kui said eu rahadega uued farmid ehitatud. Ühtegi ENSV farmi ei jäänud, kõigile leidus "omanik".
Loe kõiki (14)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee