Krimi

Täiendatud kell 10.56

FOTOD | Järvamaal hukkus kahe auto kokkupõrkes naine. Autos oli ka kolm last (110)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 17. jaanuar 2019, 08:36
Foto: Kaspar Pokk
Neljapäeva hommikul kella 7.40 paiku sai häirekeskus teate raskest liiklusõnnetusest Järvamaal Mäo külas, kus kahe auto kokkupõrkes hukkus naine.

Kaks sõiduautot põrkasid kokku Pärnu–Rakvere–Sõmeru maantee 94. kilomeetril, vahendab Politsei- ja Piirivalveameti pressiesindaja Kristi Raidla.

Sündmuskohal viibinud inimese sõnul olid sündmuskohal päästjad Paidest ja Türilt ning mitu kiirabibriaagdi. 

Mõlemast autost tuli juhid välja lõigata, lapsed said sõidukist ise välja.

Paide politseijaoskonna välijuht Valdur Mõttus rääkis, et esialgsetel andmetel juhtus õnnetus, kui Volkswagen Sharan liikus Paide suunas, kuid kaotas juhitavuse ja põrkas kokku Mäo suunas liikunud Volkswagen Touaregiga.

„Mis põhjusel Sharan vastassuunda kaldus, selle peab selgitama menetlus, kuid üheks õnnetuse mõjuteguriks võis olla teeoludele mittevastav sõidukiirus. Tee oli sündmuskohal lumelörtsine ja libe,“ ütles Mõttus. „Avaldan sügavat kaastunnet lähedastele ja lastele, kes kaotasid selle traagilise õnnetuse läbi kalli inimese,“ jätkas ta.

„Tuletan autojuhtidele meelde, et talvel ei saa sõita sama kiiresti ega kasutada samu sõiduvõtteid, mida suvistel teedel. Talvistel teedel liigeldes tuleb alati arvestada, et ilma- ja teeolud võivad muutuda väga lühikese aja jooksul. Varuge talvel sõitudeks tavapärasega võrreldes rohkem aega, et keerulistes teeoludes oleks aega sõita kiirustamata ja võimalikeks ootamatusteks valmis olles,“ lisas välijuht.

Mõlema õnnetuses osalenud auto rehvid vastasid nõuetele ja kõik autodes olnud inimesed kasutasid turvavarustust. Autojuhtide võimalik joove on tuvastamisel. Õnnetus juhtus teelõigul, kus maksimaalne lubatud sõidukiirus on 90 km/h.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee