Eesti uudised

Eesti Energia sulgeb sellel aastal kõige vanemad Narva elektrijaama energiaplokid, 150 inimest jääb tööta (6)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 17. jaanuar 2019 08:16
Töö elektrijaamasFoto: ALDO LUUD
2019. aastal täituvad Narva elektrijaamades tulenevalt Euroopa Liidu tööstusheitmete direktiivi piirangust vanemate energiaplokkide töötunnid, misjärel tuleb need sulgeda. Plokkide sulgemise tõttu väheneb põlevkivist elektritootmise maht ja seoses sellega ka põlevkivi kaevandamine.  

Eesti Energia juhatuse liige Raine Pajo sõnul on need energiaplokid tänaseks umbes 50 aastat töötanud. 

Samal teemal

Vanemate energiaplokkide sulgemine toob kaasa ka töökohtade vähenemise. Lähiajal planeerib Eesti Energia vähendada suurenergeetikas töökohtade arvu ligikaudu 150 võrra. Umbes 65% lahkuvatel töötajatel on õigus pensionile. Lisaks on 10% neid, kellele pakutakse ettevõttepensioni. Töötajate jaoks, kes pensionit ei saa, pakub ettevõte lisaks seadusest tulenevale ümberõppestipendiumi, mida on võimalik saada 25% töötajatest.

“Seega peaaegu kõigil, kellega lõpetatakse tööleping, on õigus kas riiklikule pensionile või ühele ettevõtte poolt pakutavast toetusest. Loodame, et väljatöötatud toetusmeetmed ja asjaolu, et paljud töötajad saavad igakuiselt sissetulekuna ka pensioni, pehmendavad töökohtade kadumise sotsiaalset mõju,“ lausus Raine Pajo.

Eesti Energia nelja vanema filtriteta energiaploki sulgemine sai teatavaks 2011. aastal, kui hakkasid kehtima Euroopa Liidu tööstusheitmete direktiivi uued nõuded. 

Eesti Energia loodab sellel aastal jõuda uue õlitehase investeerimisotsuseni. Uus tehas tarbib aastas üle 2 miljoni tonni põlevkivi ja seal saab tööd ligi 100 inimest. See aitab säilitada töökohti ka kaevandustes, põlevkivilogistikas ja hoolduspersonali seas.  

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee