Eesti uudised

SUUR TEADMATUS: keegi ei tea, mis saab Inglismaa eestlastest pärast Brexitit (96)

Asso Ladva, 16. jaanuar 2019 22:00
KUIDAS EDASI? Praegu ei tea veel keegi, kuidas käituvad Briti võimud eestlaste ja teiste Euroopa Liidu kodanikega aastal 2021, ja mis Brexitist ülepea saab.Foto: Tairo Lutter

„Ärge meie pärast muretsege, kõik on täpselt sama. Brexiti leppe mahahääletamine parlamendis ei muuda tavaliste inimeste jaoks mitte midagi,“ jääb Londonis elav ja töötav eestlanna Kitty Mamers oma tuleviku suhtes rahulikuks.

Kokkuvõtlikult võib siiski öelda, et kõik Suurbritannias töötavad või õppivad Euroopa Liidu kodanikud on kaugema tuleviku suhtes teadmatuses. Nagu ka selles, kes Brexit ülepea toimub. Inglismaa Euroopa Liidust väljaastumise korraI aga kestab  2020. aasta lõpuni Brexiti üleminekuperiood ja selle aja jooksul ei muutu ELi kodanike jaoks Inglismaal tõesti mitte midagi, kinnitab Eesti välisministeeriumi kodulehekülg.

Samast saab teada, et üleminekuperioodi jooksul piisab Inglismaale reisimiseks vaid ID-kaardist ja seal juba elavad inimesed ei pea eraldi elamisluba taotlema. Jätkuvad ka ELi õpilasvahetusprogrammid ja ühised teadusprojektid. 2021. aasta kohta pole aga ühtegi konkreetset lauset.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

22.01.2019
Tuhanded Eesti ettevõtted, turistid, e-poodide ostlejad: mis juhtub Brexiti halvima stsenaariumi korral?
21.01.2019
BREXITI UMBSÕLM: ekspeaminister Tony Blair näeb ainsat lahendust teises rahvahääletuses
18.01.2019
TV3 VIDEO | Briti peaminister May helistas Brexiti asjus Junckerile
18.01.2019
Pärast kaht parlamendihääletust on Brexit ikka veel lõhkise küna ees

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee