Eesti uudised

Priitahtlik pritsimees Madis Milling: vahel valvan mitu ööd-päeva jutti, ka uusaastaööl käisin Nurmiko aiandit kustutamas (32)

Liis Vaksmann, 16. jaanuar 2019, 21:10
UUSAASTAÖÖL VALVESSE: Madis Milling on vabatahtliku päästjana olnud valves kolm aastavahetust jutti. Seekord tuli tal uusaastaööl sõita Nurmiko aiandit kustutama. Foto: Mariken Nikker

Näitleja ja riigikogulane Madis Milling on olnud üle kuue aasta vabatahtlik päästja ning käinud nii mitmelgi suurpõlengul tuld kustutamas. „Mina ei võta seda kui kohustust. Võtan seda kui oma õigust,“ ütleb Milling, kes võib valves olla mitu ööd-päeva jutti.

Madis Millingust (48) sai vabatahtlik päästja puhtalt tänu juhusele. Ta oli 2012. aastal parasjagu Sakus kevadlaada päevajuht, kui tema poole pöördusid vabatahtlikud päästjad, kes värbasid seal uusi liikmeid. „Nad palusid, et ma annaksin päevajuhina asjale hoogu juurde, ütleksin läbi mikrofoni, nagu mina oleksin ka liitunud, ja tekitaksin inimestes huvi. Mõtlesin seepeale, et mida ma siin mängin, liitun päriselt! Nii see läkski,“ meenutab Milling, kuidas ta täitis avalduse, et liituda vabatahtlikega.

Vaatamata eksprompt tehtud otsusele oli Milling teadlik sellest, mida tähendab vabatahtliku päästja töö ning mida see endaga kaasa toob. „Kuna ma olen olnud pea 30 aastat kaitseliitlane, siis siseturvalisuse teema on mind alati huvitanud ja olen ennast sellega kursis hoidnud. Mul oli suhteliselt selge pilt, millega vabatahtlikud päästjad tegelevad,“ kinnitab ta.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

6. märts 2019, 15:04
GALERII | President Kaljulaid külastas fööniksina tuhast tõusnud Nurmiko aiandit
29. jaanuar 2019, 14:16
Riigikogu hakkab menetlema päästjate pöördumist ilutulestiku maksustamise kohta
4. jaanuar 2019, 18:28
Nurmiko juht: aiandi taastamiseks kulub aasta ja 3 miljonit eurot
4. detsember 2018, 11:33
Madis Milling läks riigikogus hääletamise asemel teatrietendust andma

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee