Poliitika

Sinise Äratuse juht: arvamusartikkel Eesti Päevalehes oli katsetus (14)

Ohtuleht.ee, 16. jaanuar 2019 19:54
Ruuben KaalepFoto: Aldo Luud
"Minu meelest on üsna asjakohatu, kuidas Postimees on üritanud seda kajastada, justkui oleks tegu väga ebaeetilise operatsiooniga, kus üritatakse avalikku arvamust mõjutada ja kallutada," räägib EKRE noorteorganisatsiooni Sinine Äratus juht Ruuben Kaalep, kes tunnistas täna, et avaldas Bert Valteri nime alt Eesti Päevalehes arvamusloo.

Postimehe ajakirjanik Martin Laine räägib "Ringvaates", et Sinise Äratuse esimehe tegevusele jälile saamine sai alguse hoopis teisest uurimusest. "Uurisime netikommentaatoreid Eesti nimedega, kes paistsid rohkem Kremli mõjuagendid olevat. Siis võttis meiega ühendust inimene, kellel oli infot Sinise Äratuse sisevestluste kohta. Ta rääkis, et Sinine Äratus on suutnud smugeldada Eesti Päevalehe arvamuskülgedele lugusid valenimede alt."

Ruuben Kaalep sõnab, et kui vaadata Bert Valteri Facebooki kontot, võib sealt väga vähe poliitilise sisuga postitusi leida. "Kui tahan poliitikast arvamust avaldada, ei ole mul selleks vaja libakontot, ma võin seda enda nime alt teha. See on pigem just seltskondlik tegevus ja ainus asi oligi arvamusartikkel Eesti Päevalehes, mis tõesti oli lihtsalt katsetus, kas see läheb läbi."

Kaalep sõnab, et EKRE juhid ei teadnud tema tegevusest midagi. "Kuna see on mu vaba aja tegevus ja ma ei ole tõesti rikkunud midagi peale Facebooki kasutustingimuste – Facebook on selline globalistlik suurkorporatsioon, mind selles mõttes ei huvita need kasutustingimused nagunii – ja ma ei näe, et peaksin kedagi otseselt oma vaba aja tegevusest teavitama."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee