Seisukoht

Seisukoht | Ma ei ole autoroolis jumal (7)

Vidrik Võsoberg, Kalale! peatoimetaja, 16. jaanuar 2019, 18:01
Eestis on 16 605 kilomeetrit riigiteid ja on paratamatu, et teede valdaja ei suuda neid muutuvate ilmastikuolude korral 24 tundi ööpäevas hooldatuna hoida. Samamoodi on paratamatu, et mõnikord lihtsalt juhtub ja polegi mitte midagi teha – toimub avarii ja inimesed saavad surma.

Võib-olla on ka minu või sinu saatuseks lõpetada oma elu kuskil Tallinna–Tartu maantee lõigul Adavere kandis, metalli ja plasti vahele litsutuna. Või põhjustada ise selline avarii, mille tagajärjel keegi hukkub.

Me saame ja peame selliseid traagilisi juhtumeid ennetama ja vähendama ühe lihtsa tõdemuse abil, korrutades endale: „Ma ei ole autoroolis jumal.“

Enamik inimesi peab end headeks autojuhtideks. Pidas ka see 54aastase staažiga Valgevene rekamees, kelle juhitud veok surmas Jõgevamaal kaks meest. Mazdas sõitnute jaoks oli surmaavarii ilmselt paratamatu, aga kas ka veokijuhi jaoks?

Me kõik, nii veoki kui ka sõiduauto roolis, võiksime ja peaksime korrutama endale mantrat „Ma ei ole autoroolis jumal“ ning võtma viletsate teeolude korral hoo kasvõi argpüksina näimise hinnaga maha. Kaota kasvõi tund või pool päeva ja kuula hiljem ülemuste sõimu – aga säästa enda ning teiste elu.  

7 KOMMENTAARI

k
Kris 18. jaanuar 2019, 08:41
Aeg oleks ka tallinn-tartu mnt 4 realiseks teha.pole vist väga raske
p
Peeter. 17. jaanuar 2019, 15:01
Õppige mehed naised korralikult sõitma sest tegelikkuses pole nendel teedel viga midagi.Kui on talv siis sajabki lund ja on libe kui suvi siis võib te...
(loe edasi)
Loe kõiki (7)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee