Eesti uudised

Kohus: Europark võib maanteeametilt nõuda parkimisrikkujate andmeid (6)

Ohtuleht.ee, 16. jaanuar 2019, 16:48
Foto: ARNO SAAR
Tallinna ringkonnakohus otsustas teisipäeval jõustunud lahendis, et erafirmal Europark Estonia on õigus maanteeametilt välja nõuda parkimise eest maksmata jätjate andmeid.

Ringkonnakohus ei nõustunud halduskohtu otsuse apelleerinud maanteeametiga, mille hinnangul puudub Europarkil põhjendatud õigustatud huvi andmete saamiseks. Maanteeameti hinnangul on aga eraparklal muid viise sõidukiomanike tuvastamiseks ning ühtlasi kaasneks liiklusregistri andmete jagamisega ka liiga suur halduskoormus, vahendab ERR Uudised.

Europarki eesmärk on tuvastada parkimislepingu täitmise tagamiseks konkreetse sõiduki omanik ja vastutav kasutaja, kes on lepingut rikkunud, mitte tuvastada kindlale isikule kuuluvaid sõidukeid.

Ringkonnakohtu hinnangul pole Europarki eesmärk teabe taotlemisel liiklusregistrist vastuolus eesmärgiga, milleks liiklusregister loodi – omada arvestust sõidukite, sealjuures sõiduki omanike ja vastutavate kasutajate üle.

Samal teemal

8. mai 2019, 14:46
VANDENÕUTEOORIA: kas parkimiskioskisse autonumbri sisestamine võib lõppeda rattalukuga?
12. detsember 2017, 08:48
30-eurose parkimistrahvi maksmata jätnud kohtutäitur jäi Europargile riigikohtus lõplikult alla
6. juuni 2016, 06:00
Kas eraparklates parkimistasust kõrvalehiilijate karistamatuse tundele pannakse punkt?

6 KOMMENTAARI

m
Mind paneb imestama 25. jaanuar 2019, 19:56
koonlaste taoline toetus vastavatelt ametitelt ja lõppotsus.Röövijaid,vargaid, tapjaid,vägistajaid,riigi-KÜvõlglasi avalikustada ei tohi.Samas lubab k...
(loe edasi)
a
Autojuht 17. jaanuar 2019, 15:06
Kahju et on valimised, sest sellist pretsedenti peaks ühiskonnas laiapõhjalisemalt läbi vaidlema. Siin on nii palju asju, mis tunduvad valed - alates ...
(loe edasi)
Loe kõiki (6)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee