Ruuben KaalepFoto: Aldo Luud
Kadi Raal 16. jaanuar 2019 15:20
Eesti Konservatiivse Erakonna noorteorganisatsiooni Sinise Äratuse juht Ruuben Kaalep tunnistas varjunime alt arvamusloo kirjutamist ning sotsiaalmeedias valenimede alt trollimist. 

Eelmise aasta juunis kirjutas Eesti Päevalehe arvamustoimetusele kaastöö end Tartu Ülikooli riigiteaduste üliõpilaseks nimetanud Bert Valter, kes analüüsis kirjatöös EKRE maailmavaadet ning seda, kuidas tema meelest on teised parteid nõus EKREga koalitsiooni moodustama.

Täna meediale saadetud kirjas tunnistas riigikogusse kandideeriv Sinise Äratuse juht Kaalep, et arvamusloo tegelik autor oli tema. 

Ühtlasi kinnitas Kaalep, et on sotsiaalmeedias varikontot kasutanud ning lisas, et tema meelest ei ole selles midagi taunimisväärset. Kaalepi sõnul kasutavad varikontosid ka mitmed teised noored, kellel on eri põhjustel raske oma keeruline oma meelsust väljendada.

„Sellega ei väida ma sugugi, et Sinisel Äratusel, EKREl ja rahvusmeelsete ringkondade nooremal põlvkonnal puudub suurem strateegia infooperatsioonideks sotsiaalmeedias. Kuid kinnitan, et see ei ole midagi nii lihtsakoelist nagu „võimendada negatiivset arvamust oponentide ja nende ideede kohta ning näidata, et sellisel suhtumisel on tegelikkusest laiem kõlapind”,” sõnas Kaalep. 

Ta lisas, et EKRE ja Sinine Äratus korraldasid 2017. aasta kohalike omavalitsuste valimiste eel sotsiaalmeedias meemikampaania, mis tema sõnul oli kõigest harjutus millekski muuks.