Eesti uudised

Tallinna linn peab kahe nädalaga leidma 50 uut bussi ja 125 uut bussijuhti (18)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 16. jaanuar 2019, 14:23
Bussipeatus TallinnasFoto: Arno Saar
Tallinna Linnatranspordi AS võtab 1. veebruarist üle MRP Linna Liinide teenindatavad 11 bussiliini, mille jaoks on vaja täiendavalt leida 50 bussi ja 125 bussijuhti.

Abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul saatis liisingfirma 15. jaanuaril linnale kirja, milles informeeris, et MRP Linna Liinid OÜ ei saa edasiselt kasutada krediidiasutusele kuuluvaid busse, sest ettevõte hakkab MRP Linna Liinidelt endale kuuluvate busside valdust üle võtma.

„Saatsime seejärel MRP Linna Liinidele kirja, kus palusime selgitust olukorrale. Saime sellele vastuse, kus firma palus sõitjateveo avaliku teenindamise lepingu lõpetamist alates 1. veebruarist 2019,“ selgitas Klandorf.

Tallinna Transpordiameti juhataja Andres Harjo nentis, et amet tegi juba möödunud aasta 5. juulil pöördumise firmale, kus paluti selgitust seoses firma finantsraskustega.

„Saime vastuse, et firmal on hetkelised finantsprobleemid, kuid nendega tegeletakse. Tänavu 8. jaanuaril teatati aga, et nad ei ole suutnud saavutada kokkulepet liisingfirmaga,“ rääkis Harjo.

Samal teemal

„Liisingfirma on õnneks andnud linnale hingamisruumi ehk andnud meile aega anda bussiliinide korraldamine üle Tallinna Linnatranspordi AS-le. Seniks, ehk kuni 1. veebruarini töötavad need 11 bussiliini seniste graafikute alusel,“ lisas Harjo.

Tallinna Linnatranspordi AS juhatuse esimees Deniss Boroditš möönis, et nende jaoks on tegemist eriolukorraga, sest see on täiendav maht firma jaoks, seda just tehnika osas.

„Me peame suurendama nii veeremi kui ka töötajate arvu märkimisväärselt. Meil on vaja täiendavalt leida 50 bussi ja 125 bussijuhti. Selleks korraldame vastavad hanked, et oleksime valmis 1. veebruaril need liinid üle võtma ja linlasi teenindama. Seega läheb praegu kogu meie tähelepanu sellele, et oleksime 1. veebruarist valmis teenindama linlasi vastavatel liinidel,“ selgitas Boroditš.

Boroditši sõnul selguvad jaanuari lõpuks ka sõidugraafikud, sest selleks ajaks peaks Tallinna Linnatranspordil valdav osa vajalikust veeremist ning juhtidest olemas olema.

Abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul püüab linn, et edaspidi sellist olukorda enam ei tekiks.

MRP teenindatavad bussiliinid on:

Nr 2 – Mõigu-Reisisadam (argipäeviti keskmiselt 2-4 bussi tunnis).

Nr 12 – Väike-Õismäe-Priisle (argipäeviti tipptundidel valdavalt 4 korda tunnis).

Nr 13 – Väike-Õismäe-Seli (2-6 väljumist tunnis).

Nr 20 – Reisisadam-Pääsküla jaam (argipäeviti 1-2 korda tunnis).

Nr 20A – Laagri alevik-Kivisilla (tipptundidel reeglina 2 korda tunnis).

Nr 25 - Keskuse-Laagri alevik (valdavalt 1 kord tunnis).

Nr 39 – Veerenni-Liikuri (argipäeviti 2 korda tunnis).

Nr 49 – Viimsi keskus-Lennujaam (1-2 korda tunnis).  

Nr 57 – Raudalu-Kalev (valdavalt 1 kord tunnis, maksimaalselt 2 korda tunnis).

Nr 59 – Balti jaam-Pikakari (1 kord tunnis, maksimaalselt 2 korda tunnis).

Nr 65 – Lasnamäe-Lennujaam (1-3 korda tunnis).

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee