Maailm

JULGE SAMM: parlamendisaadik lükkas Brexiti takistamiseks sünnituse edasi (22)

Aadu Hiietamm, 16. jaanuar 2019 14:50
Tulip Siddiq (36). Foto: PA Pictures/Scanpix
Suurbritannia parlamendi alamkoda hääletas teisipäeva õhtul häältega 432–202 maha lepingu Euroopa Liidust lahkumiseks. Konservatiivist peaministri Theresa May esitatud lepingu vastu oli ka 118 tema enda juhitava partei liiget. Ajalugu tegi opositsioonilise Tööpartei liige Tulip Siddiq, kes soovist hääletusel osaleda lükkas edasi sünnituse, vahendab Evening Standard. 

Juba Tulip Siddiqi esimene rasedus kulges raskelt. Nüüd põeb ta veel rasedusdiabeeti ning arstid otsustasid, et teine laps (poeg) tuleb keisrilõike abil ilmale tuua 37. rasedusnädalal. Naine viibis juba haiglas ning keisrilõige oli planeeritud teisipäevaks.

Samal teemal

Sama päeva õhtule oli aga parlamendi alamkojas planeeritud hääletus Brexiti lepingu üle. Kuigi arstid rääkisid 36aastasele Tulip Siddiqile, et tema seisund on ohtlik ning nende nõuanne on keisrilõige kindlasti teha just teisipäeval, võttis naine riski ja otsustas sünnituse edasi lükata neljapäevale. Siddiq ütles niisuguse sammu põhjenduseks, et loodetavalt aitab see tema pojal sündida maailma, kus Suurbritannia suhted muu Euroopaga on paremad.

Tulip Siddiq on põhimõtteline Brexiti vastane ja pooldab antud küsimuses uue rahvahääletuse korraldamist. Tänu Brexiti lepingu mahahääletamisele teisipäeva õhtul šansid teise referendumi korraldamiseks ka mõnevõrra suurenesid.

Kolmapäeva õhtuks oli parlamendi alamkojas kavandatud peaminister Theresa May umbusaldamine. Umbusalduse algatas teisipäeva õhtul kohe pärast hääletustulemuste selgumist Tööpartei liider Jeremy Corbin. Arvestades, et Tulip Siddiq lükkas sünnituse edasi neljapäevale, siis tõenäoliselt sõidutas abikaasa ta taas ratastoolis istungisaali nagu ta tegi seda ka teisipäeval.

Poliitikaeksperdid pidasid siiski vähetõenäoliseks, et May umbusaldamine läbi läheb, sest konservatiividel puudub reaalne huvi anda May tagandamisega leiboristidele võimalus võimule tulla. Ja nii läkski. Mayd toetas hääletusel 325 ja vastu oli 306 saadikut. See tähendab, et Theresa May valitsus jääb ametisse ja poliittsirkus Suurbritannias jätkub endise hooga.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee