Eesti uudised

Mille eest sai tapetud Gdański linnapea Eestilt Maarjamaa teenetemärgi?

Marvel Riik, 16. jaanuar 2019, 10:47

13 KOMMENTAARI

d
d/ 17. jaanuar 2019, 20:26
Ei ole siin saladust, samasugused mõtted,põhimõtted tõmbavad samasuguseid. Kõik teod , kui suudetakse ära tõestada ,et see on tehtud valeti, ära võtta , kasvõi presidendi auaste.
r
raskel ajal saab/ 17. jaanuar 2019, 00:44
ka kilusid aumärgina kasutada filee kiles pole eriti hea pressimine rikub aga karbis oli suht ok
h
häbenes/ 17. jaanuar 2019, 00:38
a
ajaloo huviline/ 16. jaanuar 2019, 19:06
Aga kogu teenetemärkide sadu kahvatub sm. Leonid Ilitš Brežnevi autasude hiigellasu kõrval. Temal nimelt oli kõrgeid ordeneid ja medaleid kokku 114. Sealhulgas märkimisväärseimad on. neli NSVL Kangelase kuldtähte, üks Sotsialistliku töö kangelase nimetus koos kaasas käiva kuldmedaliga Sirp ning Vasar. üks briljantidega ülekülvatud Võidu orden (neid on välja antud kokku üldse 20). Välismaistest ja mittesotsialistlike maade omadest oli haruldaseim ehk vast Frederic Joliot-Curie nimeline Rahu Kuldmedal.
o
Ordenite jagamine on huvtav traditsioon/ 16. jaanuar 2019, 18:47
Lugesin huvi pärast internetist kokku, et endisel presidendil hr. Toomas Hendrik Ilvesel on kokku 26 mitmesigust paljudest riikidest saadud kõrget riiklikku ordenit pluss temale annetatud 9 auhinda või aunimetust. Eksesileedil Evelinil on ordeneid märksa vähem, vaid 12. Kõik aumärgid on ikka soliidsed, mingid I või II järgu ordenid, ketid või suurristid. Kui ma kokku rehkendamisel äkki veidike segi läksin, siis palun juba ette vabandust.
a
ajaoo huviline/ 16. jaanuar 2019, 18:28
Seda on ka varemgi, vanal ajal tehtud. Kui Neemeni ääres kohtusid kaks keisrit, Aleksander I ja Napoleon I ja omavahel kontinentaalblokaadi, inglismaa-vastase koostöölepingu sõlmsid, siis andis kumbki neist hea tahte märgina ühele suvalisele vastaspoole sõdurile üle aumargi. Aleksander andis suvalisele prantslasele Georgi risti, Napoleon aga suvalisele vene soldatile Auleegioni ordeni. Kumbki ühe. Peokaupa ei jaganud aurahasid isegi nemad,
T
!!!/ 16. jaanuar 2019, 18:21
Teenetemärgid on devalveerunud meenemärkideks. Kuigi ma olen sellest hirmust vaba, et mulle teenetemärki pakutaks (ausa ja püüdliku töö eest saab seda äärmiselt harva), kardaksin ma seda vastu võttagi, kui imeekombel pakutaks. Sest sel juhul peetakse mind äkitselt presidendi toateenindajaks, kokaks, kelneriks või aedikuks) Visiitidel on presidentidel kombeks võõrustajaid ning teenindajad teenetemärkidega üle puistata. On meelde jäänud, et üks varasem president olevat varasemal Poola visiidil sedasi välja jaganud 64 teenetemärki.
t
Teene / 16. jaanuar 2019, 15:50
eestile, seisnes Ilvese võõrustamises..? Väga asjalikud märgid sellised... Aga viimaste aegade teenetemärgid ongi NLKP märgi vääringus, mõnel rinnaesine nagu Breznevil

e
Eino Taruk/ 16. jaanuar 2019, 12:39
Olen ebnengi öelnud ja tuleb taas korrata, et mõned nn. teenetemärgid on faktiliselt meenemärgid.
o
Olen arusaamatuses/ 16. jaanuar 2019, 12:16
See mida vastastikku vahetatakse, see ei ole mitte TEENETEMÄRK vaid pigem viisakusmärk või meene. Teenetemärk eeldab minu arvates ikkagi ka mingeid teeneid. Ja kui jutt on teetemärkide kahepoolsetest vahetamisest (nagu mainis kantselei osakonnajuhataja), siis oleks huvitav teada, millise medali või ordeni andis mr. Ilvesele omakorda Gdanski linnapea.
p
pensionär Eedu/ 16. jaanuar 2019, 11:50
Mindi lihtsalt ühte suvalisse linnakesse ja hakati kohe riste jagama mittemillegi eest. Ilus etikett.
p
pensionär Eedu/ 16. jaanuar 2019, 11:47
Ei leinakski siin riigis mitte ühtegi nn.riigijuhti. Pole ei külma ega sooja nendest.
s
16. jaanuar 2019, 11:22
Sellist leina kui praebu terves Poolas leinates Gadanski presidenti Pawel Adamowiczi. Meil Eestis kindlasti ei näe,et ühtegi poliitikut nii leinatakse. Pawel Adamowicz oli inimene suure algustähega. Teadmiseks meie ajakirjandusele pole ta linnapea vaid president ja nii kõikides suurtes Poola linnades on presidendid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee