Maailm

Ratas: Ühendkuningriigi parlamendi otsus on kahetsusväärne (35)

Toimetas Annika Erg, 15. jaanuar 2019 22:56
Foto: AFP/Scanpix
Peaminister Jüri Ratas ei pea Ühendkuningriigi leppeta lahkumist Euroopa Liidust tõenäoliseks, kuid kinnitab, et Eesti koos teiste liikmesriikidega jätkab ettevalmistusi juhuks, kui see ikkagi juhtub: "Meie huvi on kaitsta oma kodanikke." 


Ratas ütleb teisipäeva õhtul avaldatud kommentaaris, et Ühendkuningriigi parlamendi otsus hääletada Euroopa Liidust väljaastumislepingu vastu on kahetsusväärne ega tee praegust keerulist olukorda lihtsamaks.

"Ootame Ühendkuningriigi valitsuse edasisi samme. Parlament on andnud peaminister Theresa Mayle selleks ettepaneku esitamiseks aega kolm päeva," sõnab Ratas.

Samal teemal

Ratas rõhutab, et Euroopa Liidu ja Ühendkuningriigi vaheline kokkulepe liidust väljaastumiseks on parim võimalik variant praeguses keerulises olukorras ning EL on seisukohal, et seda läbirääkimisteks ei avata: "Leppeta lahkumise kaasatoodav ebaselgus ja kulud on nii suured, et me ei pea seda väga tõenäoliseks."

Ratas kinnitab, et Eesti koos teiste liikmesriikidega jätkab Euroopa Komisjoni juhtimisel ühiselt ettevalmistuste tegemist juhuks kui Ühendkuningriik lahkub 30. märtsil EList leppeta.

"Meie huvi on kaitsta oma kodanikke ning oluline on, et üleminek oleks võimalikult sujuv. Valitsuskabinet arutab sel neljapäeval ettevalmistusi leppeta lahkumise stsenaariumiks. Ka Eesti õigusakte tuleb leppeta lahkumise korral muuta, eeskätt kodanike õiguste valdkonnas," sõnab Ratas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee