Maailm

Paet välistab uued Brexiti-kõnelused: „Aeg on ära raisatud!“ (26)

Greete Kõrvits, 15. jaanuar 2019 22:44
Urmas Paet Foto: Stanislav Moshkov
„Eks seda aimati ette, aga ega sellest, et aimata oli, miski lihtsamaks ei lähe,“ kommenteeris Paet teisipäevaõhtust uudist, et Suurbritannia parlament lükkas peaminister Theresa May Brexiti-leppe tagasi.

Eesti eurosaadik osutab sellele, et Suurbritannia on euroliiduga juba kaks aastat läbirääkimisi pidanud. See, et briti parlament läbirääkimiste tulemusi ei toeta, ei tähenda, et Euroopa Liit nüüd uuesti läbirääkimiste laua taha kibeleks. „Need kõnelused on juba ära peetud. Aeg on ära raisatud,“ nendib ta. Ehkki kolmapäeval arutab Euroopa Parlament tekkinud olukorda, on otsused Paeti sõnul ikkagi suuresti brittide teha – ühepoolselt europarlament ju midagi ei otsusta. Ühtki head varianti tema hinnangul tulevikus näha ei ole.

Kuna kolmapäeval läheb briti parlamendis käiku ka umbusaldushääletuse plaan May vastu, on võimalik ka, et peaminister kaotab ametikoha ning riigis toimuvad erakorralised valimised. Sellises sisepoliitilises keerises ei näe Paet, kuidas jõuaks veel juba 29. märtsil terendava Brexitiga tegeleda.

Kui toimuma peaks nn hard Brexit ehk euroliidu-briti vahelise kokkuleppeta Brexit, on 30. märtsi hommikul Paeti hinnangul tulemas suur segadus, seda nii piiril, tollis, kui ka lihtsalt inimeste elus. Nii siin- kui sealpool Suurbritannia piire.

Samal teemal

15.01.2019
Rõivas tunneb Mayle kaasa: kardan, et hulk piinlikkust on veel ees
15.01.2019
Ratas: Ühendkuningriigi parlamendi otsus on kahetsusväärne
15.01.2019
May Brexiti-lepe kukkus hääletusel läbi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee