Maailm

May Brexiti-lepe kukkus hääletusel läbi (83)

Toimetas Greete Kõrvits, 15. jaanuar 2019 21:40
Briti parlament Brexiti-leppe hääletuse ajal Foto: Reuters TV via REUTERS/Scanpix
Suurbritannia peaminister Theresa May Brexiti-lepe kukkus parlamendihääletusel läbi. Vastu hääletas 432 saadikut, poolt 202.

Pettunud peaminister ütles vahetult pärast hääletust, et üritab nüüd euroliiduga uuesti läbirääkimisi alustada. Ta süüdistas vastuhääletanuid, et nood oskavad vaid öelda, mida nad ei taha, mitte seda, mida nad tahaksid. Vastuhääletajate seas oli 118 May oma erakonnakaaslast.

Samal teemal

Opositsiooniliider Jeremy Corbyn kinnitas juba, et algatab peaministri suhtes umbusaldushääletuse. Sellega tegeleb parlament kolmapäeval.

May leppe vastate seas on neid, kes ei toeta Brexitit kui sellist üldse, kuid ka neid, kelle silmis on May lepe „pehme Brexit“, liiga järeleandlik Liidule, millest lahkuda soovitakse. Mis saab edasi, on äärmiselt ebakindel - võimalik, et Theresa May kaotab umbusaldushääletusega oma ametikoha, euroliit aga ei ole tõenäoliselt enam mingitest läbirääkimistest huvitatud ning mõned saadikud mängivad mõttega, et ehk tuleks korraldada üldse uus rahvahääletus. Välistatud pole ka erakorralised valimised. Hommikul arutab tekkinud olukorda europarlament.

Brexiti tähtpäevani on jäänud 73 päeva.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee