igal asjal on alati plussid ja miinused, nii ka EL-l. Brittide lahkumise ajendiks olid EL-i miinused, mida EL vastased usinasti võimendasid. Samas vaikselt loodeti lahkumisläbirääkmiste käigus säilitada plussid. Loomulikult seda ei juhtunud ja see on EL liikmesriikide poolt vaadates normaalne. Eestis on sama lugu, EL-i vastased räägivad ainult miinustest neid igati võimendades ja sageli tõde väänates aga kui reaalselt hinnata, kas meie saaksime "vaba ja uhkena" tänases globaliseerunud ja samas üliprotektsionistlikus maailmas hakkama?
Üks suur miinus, mida rahvas ei näe on tohutud laenud, mis tuleb kunagi ikkagi kinni tampida. Välja paistabki laenatud raha eest elamine ju kena, kõike saab osta ja millestki puudus pole.
Kogu see Euroliidu värk on igalt poolt täis igasuguseid tankist-provokaatoreid.Aga eesmärk on kõigil üks - see eurojama ära lammutada. Mõni käsutäitja võib suurest murest küll haigestuda näiteks ishiasse
Mis puudutab New Delhi, siis miks mitte, oli ju britid seal kolonisaatorid ja varastas seal ohtralt, nii et saavad nüüd rasvast elu elada. Võiks nüüd kokku kraabitud rikkust tasasi viia õigetele omanikutele.
Pärast langust saab minna ainult ülesse. Miks peaks üks riik mingi mõttetu organisatsiooni ori olema? Britidele pole eud vaja....vastupidi ikka. Kõige parem mis olla saab, ongi ilma leppeta väljumine. See on tõeline valus löök junger mergel makaronidele.
Alamvoolu meedia "Uued Uudised" kirjutab ainult valet ja vandenõuteooriga seotud lugusid. Kontrollides fakte on kõik vastupidi uutes Uudistes kirjutatule
Brexiti referendumist alates on UK SKP langenud päris palju ja maksejõuetute ettevõtete arv on viimase kümne aasta suurem. Finantsid otsivad UK asemel teisi sobivaid maid ja SKP languse tõttu on UK eelarvemaht vähenenud ning palju probleeme sotsiaalmaksete ja muu taolisega. Nii palju sellest Brexitist - kokkuvõttes kahjulik igas võimalikus suunas
meie tulevik Euroopa Liidus on sakslaste käsud ja Brüsseli direktiivid. Kuidas siis tegutseda? minu meeles, et meile ka on vaja ESTexit teha. Täna hääletati Brexiti vastu aga homme võivad hääletused muutuda. Saksamaa juba mõtleb EXITi kohta!
Meie riigis poliitikud järgivad ainult ELi huve. Inglismaal on teistpidi ja see on õige.
Missuguseid plusseid te näete ELs? Vaba piirid? Mida veel? Miinuseid on üsna palju
mitte referendum polnud vale vaid see lahkumisleping, mis oleks Britannia jäädavalt EL'i külge sidunud. Lepingus sätestatud lahkumine oleks kestnud aastakümneid ?
Ega mis valesti ja pealesurutud seadustega tulenev kaos, nende eest tuleb ka tugevama veregrupi omanikel aru anda , universumis on seadused , mis tavainimest aitavad. Kui kaob hirm , et tuleb ohverdada midagi, mida nemad on inimese jaoks ohverdanud. Ajaoo õppetunnid on inimest sedavõrd karistanud, usume neid ettekiritatud valesid ja läbi sajanditehttps://www.youtube.com/watch?v=hioW7wsAfY0
May Brexiti-lepe kukkus hääletusel läbi
.-.-.-.-
see selleks.
aga hullem värk võib olla tulekul:
NYT: https://www.postimees.ee/6499968/nyt-trump-on-nounikega-korduvalt-raakinud-nato-st-lahkumisest/comments
sest lähitulevikus tuleb paratamatult, euroopa põlisrahvaste ja moslemite vahel KODUSÕDA ja usa ei taha sinna kuidagi sekkuda
oled nii vaba siin liidus kui ise tahad,astud hommikul õue hakka kõndima lääne suunas,vahepeal tööta kõhutäie eest ja kõnni jälle edasi järgmise peatuskohani liidu piires.Ühest rahvaste paradiisist väljusime,aga tänu aja kulgemise spiraalile õigel ajahetkel õiges kohas olemisele ning asjalike otsuste tegemisele.
See Brexiti lugu on nagu euroliidu hädaolukorra lahendamise õppus,kus teatud aja tagant muudetakse tingimusi ning mängitakse uutes tingimustes kõik uuesti läbi leidmaks paremaid lahendusi.
Olgu see õpetuseks neile rumalatele, kes pingutavad hullult selle nimel, et Euroopaliitu pääaseda. Pole mõtet. Ei ole siin EL-s piimajõgesid ega pudrumägesid. Ja nagu näha, võetakse liitumisega eluaegne "vangistus", millest pea võimatu välja saada, kui tegelikkus nähtavaks saab.
Suurbritannia oli üks Eurliidu suuremaid maksumaksjaid. Kas saab siis kasulikku ja tulutoonud lambukest minna lasta, ilma teda paljaks pügamata? Sellisel juhul Brüssel juba oskab igasugusid salaniidikesi tõmmata.
Mis imelikku juttu sa ajad ?!!!
Tervet maakera valitseb ainus pank ja selle omanikuks on Rothschild perekond.
See perekond moodustab maailma valitsuse. See Brexit on etendus.
reil ei lähe ju sinu külast läbi,kogu raudteeliiklus ju lõpetati pärnu,halloo.Teid seal trollivabrikus keldrist välja ka vahel lastakse.Kahju inimestest kohe.
kõik maailma suured majandused-hiina,jaapan,india,usa,korea ei kuulu mitte ühtegi liitu,kus käske jagatakse kuskilt kaugelt,aga manduv euroopa ei oska ilma brüsseli käskudeta elada.
Polnud enne eu-d meil elu, sõitsin ziguliga, elasin koperatiivkorteris, musta mere ääres käisin puhkamas suveti. Mis elu see oli? vot nüüd on euroväärtused ja ok....
May peaks nüüd küll rõõmustama, sest Inglismaa peaks ju EL'i jääma või lahkub äkki hoopis ilma lepinguta, mis ju tegelikult polnudki mõeldud EL'ist lahkumiseks.
Britid teavad mida nad ei taha/ 15. jaanuar 2019 23:17
Aga ei tea et tahavad olla euroliidu koloonia , pealinnaga Brüsselis. Kas Eesti tee on samasugune ,või vaatame selle leppe uuesti üle ja “teeme paremaks”, nagu ütles ka Eiki Nestor???
Ei tasugi Euroopa Liidule järgi. Liidule ustav (loe kallutatud) ajakirjandus heidab otsusele pilgu teises valguses ja teeb lobbytööd, et muid lahkujaid ei oleks.
Lahkumine peaks olema sõbralik ja mõlemapoolsete kohustusteta. Soovitan brittidel teisi riike kaasarääkida, siis Liidul vesi ahjus. Majanduses ei juhtu midagi katastroofilist, sest kõik osapooled tahavad kasu saada ja head kaubanduslikud tehingud sõlmitakse ilma "liitudetagi". Küsimus on iseseisvuses. Edu May'le.
mina olen kogu see aeg arvanud, et kui EUst ära lähed peaks kõik sidemed katkestama ja seadma kaitsetollid ning piirangud. Kui ei sobi liidus olla, siis ei saa ka ühisturu hüvesid
brexiti referendumi müsteeriumid/ 15. jaanuar 2019 22:47
brexiti vastu olid Šotimaa elanikkonnast need kes soovivad šotimaa iseseivumist ja jätkamist sõltumatu vabariigina euroliidu koosseisus. Sisuliselt toimus seal hääletus ŠotExit- NoBrexit .
Rahvahääletus oli praktiliselt 50/50+1, teine samasuur rahvahulk, kes oli vastu, ei omanud mingit sõnaõigust. Isegi need, kes hääletasid poolt, saavad aru, et pullitegemine läks liiga kaugele ja see poolearulise maniaki vaimusünnitis tõmbab riigil vaiba alt ära. Kangesti meenutab see ässitamine Lenini ässitamist Venemaal...
May Brexiti lepe oli väga kehv. Põhimõtteliselt seal oli kirjas ,et me lahkume EU liidust aga Inglismaa maksab 60 miljardi EU liidule enne lahkumist ja EU liit otsustab edasi kes riiki saavad tulla. Inimesed hääletasid seda ,et EU liiduga on lõpp ja nad on iseseisev riik.