Repliik

Martin Helme: ETV+ uus juht kukkus lojaalsustestil läbi (50)

Arvamustoimetus, 15. jaanuar 2019, 14:20
Foto: Tiina Kõrtsini
Et ERRi venekeelset kanalit juhib uuest aastast Vene Föderatsiooni kodanik, siis millised on Vene kodaniku plussid nõukogu silmis, mis kaaluvad üles välisriigi kodanikuga kaasneva huvide konflikti?

Martin Helme, ringhäälingunõukogu liige, EKRE: Teema oli ERR nõukogus detsembri koosolekul, aga ma ei saanud sellel koosolekul osaleda. Pean täiesti vastuvõetamatuks, et Vene kodanik juhib ERR ühte kanalit, aga samas olen ma nagunii väga põhimõtteliselt seda meelt, et ETV+ tuleb esimesel võimalusel sulgeda. Ma ei näe ühtegi mõistlikku põhjust, miks peaks eesti maksumaksja pidama üleval venekeelset ja suures osas venemeelset kanalit.

Toimetuse või kanali juhi ametisse võtmine on juhatuse pädevus, nõukogu ei saa siin käskida-keelata. Kui nõukogu leiab, et juhatus on valesti käitunud, siis saab muidugi nõuda vigade parandamist ja kui juhatus ei arvesta nõukogu seisukohaga, on nõukogul võimalus juhatuse alati tagasi kutsuda.

ETV+ juht ei taha Eesti kodakondsust võtta, sest tema jutu järgi on tal Venemaal jätkuvalt selliseid sidemeid, mis teevad tal raskeks oma praegusest kodakondsusest loobumise. Minu jaoks on see lojaalsustesti läbikukkumine.

50 KOMMENTAARI

v
VAATAJA 24. jaanuar 2019, 08:54
Issand jumal korra ma lülitasin sinna kanalile ja mis ma nägin,kõik saated puhta vene keeles,Aga Kaja Kallas nähvas siin hiljuti,kui avati valimisdeb...
(loe edasi)
p
praegu tuleb sealt Meister ja Margarita, soovitan vaadata. 17. jaanuar 2019, 13:21
teet
Loe kõiki (50)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee