Eesti uudised

TERE, STJOPA SIIN! Nooruke autokelm eelistas varastada taksosid ja rendisõidukeid (3)

Juhan Haravee, 14. jaanuar 2019, 20:45
TAKSO MÜÜKI, PLAFOON MÄLESTUSEKS: Stjopa müüs oma tööandja kolm taksot vähimagi südametunnistusepiinata maha, taksovarustuse jättis aga endale mälestuseks. Foto on illustratiivne. Foto: Reigo Teervalt
Harju maakohus mõistis autovargustes, dokumendivõltsimises ja kelmuses süüdi ning kaheks kuuks vangi noore tartlase, kellel õnnestus möödunud suvel vaid mõne päeva jooksul varastada kolm taksoautot ja kaks rendiautot.      

FIEna registreeritud taksojuht Stjopa on noor mees, keda on maast madalast köitnud kõik see, mis on seotud autodega. Oma esimese omanikult suulise volituse alusel kasutusse saadud auto Mazda 626 vehkis Stjopa sisse ja müüs oma auto pähe maha kodulinnas Tartus. See juhtus 2014. aasta suvel, kui autohuviline noormees oli saanud just 20aastaseks. Heade mõtete linna maakohus näitas algaja autoärimehe suhtes üles suuremeelsust ning karistas teda ebaseadusliku omastamise, dokumendi võltsimise ja kasutamise eest nelja kuu pikkuse tingimisi vangistusega kolmeaastase katseajaga. Küllap võttis kohus otsuse tegemisel arvesse sedagi, et väga ahne esimest korda seaduskuulekalt teelt kõrvale libisenud Stjopa igatahes ei olnud: 1300 eurot maksnud pereauto müüs ta maha vaid 450 euro eest. Heldekäelisus jääb noormeest saatma edaspidigi, eriti pärast seda, kui Stjopa oma seaduse silmis taunitava äritegevuse Tartust pealinna kolib.

Kõigi Õhtulehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

27. november 2018, 16:35
„Kuuuurijas“ näidatud varastatud auto leiti tänu televaatajale üles
26. november 2018, 07:08
Veel üks lops: varastatud luksusauto omanik sai Leedu politseilt kaks kuud hiljem trahviteate
18. november 2018, 08:59
VIDEO VARGUSEST | Otsid koduhoovist pihta pandud autot? See võib otsapidi olla isegi Afganistanis!

3 KOMMENTAARI

t
Tom 15. jaanuar 2019, 09:07
Valgevenes oleks 1 auto eest 10 a saanud
r
RS2 to heh 14. jaanuar 2019, 23:19
Dee see t0Ierastia. Vanal heal ajal piisas ühe hobuse v a r a s t a m i s e s t,, et v6llapuule saada. Nüüd v a r a s t a sadade viisi ja savi.
Loe kõiki (3)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee