COOP | Sisuturundus

VIDEO | COOPi autoloosi võitja: oleksin tulnud autot vastu võtma, aga kahjuks töö ei lubanud! 

COOP | Video: Chris Männik, 15. jaanuar 2019 10:57
Foto: Chris Männik
„Töö tõttu ei saanud ma COOPi kahte esimest kõnet vastu võtta, misjärel saatsid nad mulle sõnumi palvega tagasi helistada. Nende jutt käis tükk aega nagu ümber palava pudru ja ma ei saanud kohe üldse aru, mida nad tahavad – eeldasin, et äkki küsivad statistikat millegi kohta,“ meenutab COOPi autoloosiga uue Volkswagen Passati võitnud Einar Vanatua (51) Riisiperest.

Seekordne võitja Einar Vanatua töötab Saksamaal rekkajuhina ning satub Eestisse iga kuu või paari tagant. Viimati käis ta kodumaal möödunud kuul ning tänu agarale detsembrikuisele poodlemisele Laagri Maksimarketis osutus just tema COOPi autoloosi võitjaks.

Einar meenutab segadusse viinud telefonikõnet COOPi esindajalt. „Nad uurisid, millal ma Eestisse tulen. Vastasin, et umbes kahe kuu pärast, kui just midagi äkilist vahele ei tule. Seepeale öeldi, et äkki nemad suudavad anda põhjuse,“ pajatab Einar naerdes. „No ma siis küsisin, mis see põhjus olla võiks – alles ma ju tulin tagasi Saksamaale ning niisuguse graafikuga on päris keeruline pausi teha. Sel hetkel teatatigi mulle, et võitsin auto!“

Loomulikult ei suutnud Einar seda esiti uskuda. „Selliseid kingitusi ju iga päev taevast alla ei kuku! Pärast kõne lõppu avasin netiraadiod ja kontrollisin, ega keegi ei teinud mu kulul nalja,“ muigab ta.

Kuigi võitja oleks väga soovinud autot ise vastu võtta, polnud see kahjuks võimalik. „Praegu oli lihtsalt kehv ajastus, sest alles naasin tööle ja teine mees, kes saaks mind asendada, oli ammu ostnud piletid soojale maale. Muidu oleksin võtnud kolm-neli päeva vabaks ja tulnud. Kahjuks on graafik nii tihe ja rekkat ei saa seisma panna,“ selgitab ta.

Esimese asjana teatas Einar võidust kolleegidele, pärast seda helistas elukaaslasele Eestisse. „Naine ütles, et tal hakkasid käed värisema. Me ei ole eriti palju asju võitnud – kõige suurem võit oli möödunud suvel lotoga 110 eurot,“ lisab ta.

Auto saab endale Einari elukaaslane

Einari elukaaslane Moonika Anderson (35) kinnitab, et oli mehe võidu-uudisest pahviks löödud. „Mees helistas ja ütles mulle, et tahad, ma üllatan sind. Mina mõtlesin siis, mis see üllatus võiks olla – kas mingi reis, palgatõus või midagi muud. Aga käed hakkasid tõesti selle uudise peale värisema. Poleks elu sees uskunud, et midagi sellist võib juhtuda!“ rõõmustab Moonika, kes andis uudisest esimese asjana teada sõbrannadele ja õele. „Kõik olid õnnelikud, sest üle pika aja tuleb mõni suurem võit ka siiakanti,“ sõnab ta.

Moonika tunnistab, et elukaaslane tegi kauni žesti ning kinkis võiduauto talle. „Guugeldasin kohe pärast telefonikõnet, milline on uus Passat. Väga ilus – ja uus auto on kohe teine tera!“ seletab naine. Muide, üks Passat peres juba on, kuid see on märksa vanem mudel.

Poemüüjana leiba teeninud Moonika on hetkel pisipoja Martiniga kodune. Lisaks kasvab Moonika ja Einari peres 15aastane Anette ning rõõmu toovad ka vahvad lemmikloomad: kass Zeus ja koer Caesar. Kuigi Einar satub Eestisse võrdlemisi harva, siis Moonika tugeva Eesti naisena ei kurda. „Mina saan siin kenasti hakkama – eks tuleb saada. Puude ladumine ja talvine lume lükkamine on kõige keerulisemad ülesanded, aga tütar on suureks abiks. Anette on väga tubli ja hoolitseb ka venna eest,“ kinnitab Moonika. Ta nendib, et eks elukaaslasel on Saksamaal tegutsedes paremad töötingimused ja kõrgem palk.

Kui Einar on kodumaal, siis eelistab pere peaasjalikult kodus aega veeta. „Mees on reisimisest ju nii väsinud, et tahab kodus olla. Pealegi pole väikese lapse kõrvalt väga kerge autoga ringi sõita,“ tõdeb Moonika. Enne pisikese Martini sündi on pere siiski käinud autoga reisimas ning Moonika meenutab sooja tundega reisi Pariisi: „Mees läks enda autoga Iirimaale, sealt sõitis Prantsusmaale ja meie lennukiga talle järgi. Käisime Pariisis ringi, näiteks Eiffeli torni ja Versailles’i lossi vaatamas. Väga kihvt oli!“ Kui pisipoeg saab suuremaks, loodab Moonika taas rohkem autoga ringi reisida – nüüd on igal juhul uus ja mugav sõiduk selleks olemas!

Laagri Maksimarket pole küll Moonika ja Einari kodule kõige lähem pood, kuid ometi külastatakse seda üsna sageli. „Alati, kui tuleme linna asju ajama, käime enne koju minekut siit läbi. Sel on meie jaoks väga sobiv asukoht ning teenindus ja soodustused on ka väga head,“ lausub Moonika. Ühekorraga kulub poodlemisele vähemalt 30-40 eurot. Sellest annab tõestust ka tõik, et ainuüksi Einar ostles detsembrikuu jooksul Laagri Maksimarketis viie loosipileti ehk rohkem kui 250 euro jagu.

Foto: Chris Männik

Kuidas võita auto?

Eesti kõigi aegade suurim autoloos alustas taas septembris ning iga kuu loositakse COOPi klientide vahel välja uhiuus Volkswagen Passat. Loosis osalemiseks peab klient COOPi kauplustes ühe kuu jooksul poodlema kokku vähemalt 50 euro eest ning registreerima oma ostud COOPi kliendikaardiga (Säästukaart, Säästukaart Pluss või Coop Panga kaart). Just kliendikaardi registreerimine on võti loosis osalemiseks, kuna automaatne kliendikaardi süsteem peab ise arvestust, kui palju virtuaalseid loosipileteid on kogunenud. Oma piletite arvu ja kui palju järgmisest piletist puudu on, saavad kliendid jooksvalt vaadata ostutšeki pealt. Samuti tasub aadressil www.coop.ee/saastukaart üle kontrollida, et Säästukaardi andmebaasis oleksid õiged kontaktandmed, sest kui klienti pole võimalik kolme tööpäeva jooksul kätte saada, on korraldajal õigus välja loosida uus võitja.

Juhul, kui ühe kuu jooksul koguneb oste kokku üle 100 euro, on võiduvõimalus kaks korda suurem, 150 euro korral kolm korda suurem ja nii edasi. Iga kuu toimub uus loosimine ja virtuaalsete loosipiletite arvestamine algab otsast peale. Loosimiste tulemustest informeeritakse avalikkust meedia kaudu ning lisainfot leiab COOPi koduleheküljelt www.coop.ee/autoloos.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee