Seisukoht

Seisukoht | Politseile palka, pätile malka! (7)

Ville Arike, sporditoimetuse reporter, 14. jaanuar 2019 16:45
Foto: Stanislav Moshkov
Üks erakond läks oma paarkümmend aastat tagasi valimistele vastu hüüdlausega: „Politseile palka, pätile malka!“ Ja oli ka võimul. Aeg on edasi tiksunud, aga täitma pole ükski erakond seda loosungit väga kippunud. Ükskord võiks seda siiski tegema hakata. Nüüd ja praegu.

Jutt ei käi ainult suurtest seaduserikkumistest. Väiksemaid rikkumisi pannakse toime nii massiliselt – näiteks liikluses –, et politsei silma jääb neist ainult väike osa. Aga nagu teame, saavad suured asjad sageli alguse väikestest. Esmaspäeval oli Õhtulehe veebis esikohal pealkiri: „Pagulased kui julgeolekuoht: kuidas peatada lastevägistamislaine?“ Siinkohal käis jutt küll Soomest, aga sellesse teemasse tuleb väga tõsiselt suhtuda ka Eestis.

Öelgu Euroopa Liit ette, mida tahab, Eesti peab muutuma ka välismaal niisuguse kuulsusega maaks, kuhu kurikaelad ei taha tulla. Ja kus omad kurikaelad ei taha valgustkartvaid tegusid toime panna. Sest nad teaksid, et iga pahategu saab karistatud, karistused ei paita pead ja vanglas pole meeldiv. Esmalt peab Eesti aga selleni jõudma. Kui poliitiline tahe oleks olemas, poleks selle saavutamine mingi probleem.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee