Poliitika

Täiendatud 16:24

Lauri Hussar: ma ei taha ärgata Eestis, mis on tundmatuseni muutunud (205)

Juhan Mellik, 14. jaanuar 2019, 15:00
Lauri HussarFoto: Teet Malsroos
Erakonnaga Eesti 200 liitunud Postimehe peatoimetaja Lauri Hussar ütles pöördumises avalikkusele, et Eesti peab jääma avatuks – kuid nii avatuks kui vaja.

„On neid, kes kujutavad ette, et Eesti on üksik saar ja vääriks justkui kõrget müüri,” maalis Hussar pilti meeleoludest Eestis. „Mõnede arvates on kõige õigem tänase Moskva tsaari väärtusruum.” Enamgi häirib Hussarit võimulolijate lühike vaade ja pikema perspektiivi puudumine. „4. märtsil ma ei tahaks ärgata Eestis, mis on tundmatuseni muutunud,” põhjendab Hussar.

Ta lisas, et loomulikult on Eesti 200 esimeseks ülesandeks seista Eesti riigi ja kultuuri eest – hinnaalandusi selles vallas teha ei saa.

Vastupidiselt kriitikute arvamusele ei näe Hussar oma koduparteid vasakliberaalsena – vastupidi, Eesti 200 on pigem paremkonservatiivne. Hussar ütles, et otsus liituda tuli talle loomulikult. Paarkümmend aastat meedias töötanuna olevat 45 eluaastat just õige aeg, et midagi uut proovida. „Näha, et elu elatakse ka väljaspool ajakirjandust,” sõnas Hussar.

Ta ütles, et kogenud ajakirjanikuna oleks temast erakonnale kindlasti tasakaalustavat mõju, näiteks äsjase nn plakatiskandaali puhul oleks ta kindlasti ettevaatlikum olnud.

Kas Postimehes toimub verevahetus – on ju viimasel ajal lahkunud nii juhatuse esimees Sven Nuutmann kui ka arvamustoimetuse juht Neeme Korv? „Postimehes käib alati verevahetus,” ütles Hussar, kelle sõnul on tal ajalehest ainult head mälestused.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee