Poliitika

Postimehe peatoimetaja Lauri Hussar siirdus poliitikasse (65)

Toimetas Gerly Mägi, 14. jaanuar 2019, 12:06
Foto: Teet Malsroos
Reedel teavitas Lauri Hussar Eesti Meediat oma otsusest ühineda  kandideerida eelseisvatel riigikogu valimistel. Hussar kandideerib Eesti 200 ridades Nõmme ja Mustamäe piirkonnas.

Hussar oli Postimehe peatoimetaja alates 14. juunist 2016. Lähiajal alustab Eesti Meedia Postimehe peatoimetaja otsingutega. Seni on kohusetäitja Eesti Meedia uudismeedia juht ja Postimehe vastutav väljaandja Merili Nikkolo.

Postimehe vastutav väljaandja Merili Nikkolo lausus, et Eesti Meedia lõpetas samal päeval Hussariga töösuhte. „Täname Laurit tehtud töö eest, kuid samas on äärmiselt kahetsusväärne, et ta tegi oma otsuse teatavaks alles vahetult enne kandidaatide registreerimise lõppu, põhimõtteliselt viimasel minutil,“ lausus Nikkolo. „Selline käitumine Eesti suurima päevalehe peatoimetaja poolt paneb Postimehe keerulisse olukorda, kus võidakse kahtluse alla seada nii meie usaldusväärsus ja ajakirjanike professionaalne töö. See heidab varju ajakirjanduse sõltumatusele tervikuna.“

Nikkolo kinnitas, et Eesti Meedia ja Postimees seisavad jätkuvalt vaba ja sõltumatu ajakirjanduse eest. „Kuna meie töö on kõigile nähtav, siis peita pole meil midagi ning kõik saavad meie tegemistele hinnanguid anda,“ lausus Nikkolo. „Kui vaadata meie sisu, siis pole kahtlust, et Postimees on teinud valikuid vastavalt ajakirjanduslikele väärtustele põhinedes ja teeb seda ka edaspidi,“ lausus ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee