Eesti uudised

Külaelanik pahandab: „Millegipärast ei arvestata grammigi rahva tahtega. See ei ole normaalne!“

KOGUKOND SAETI POOLEKS: Võõpsu rahvas lõhestati kahe maakonna vahel (32)

Arvo Uustalu, 13. jaanuar 2019 23:13
KÜLAKOGUKOND POLE RAHUL: Võõpsu küla (pildil) elanikele on harjumuspärasem käia asju ajamas nelja kilomeetri kaugusel asuvas Räpinas kui 17 kilomeetri kaugusel asuvas Värskas.Foto: Aldo Luud

Haldusreform saagis Võhandu jõega eraldatud Võõpsu aleviku ja Võõpsu küla eri maakondadesse. „Tegelikkuses on Võõpsu ikkagi üks, olgugi et suurem pool sellest on alevik ja väiksem pool küla. Selline kahe maakonna vaheline jama ainult lõhestab kogukonda,“ leiab külaelanik Urmas.

Võõpsu alevikus ei õnnestunud Õhtulehel jutule saada ühegi inimesega, kes soovinuks Räpina valla ja Põlvamaa alt ära minna. Küll aga oldi otse üle Võhandu jõe asuvas Võõpsu külas ühel meelel, et Võrumaa alla kuuluvast Setomaa vallast tahetakse ära Räpina valda.

Kohaliku vastuhaku üks eestvedajaid on ilusa eesti nimega naine, kes raiub, et tema esivanemad on küll slaavi verd, kuid ta ei ole setu. „Ega te setud ole?“ küsib eakas naine uksel kahtlustavalt. Kuuldes, et tegu on ajakirjanikega, kutsub ta kontvõõrad lahkelt tuppa, kuid oma nime all ta siiski rääkida ei soovi. 

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee