Eesti uudised

Õõvastavaid lugusid on juhtunud paljude neidudega. Kuidas ennast kaitsta?

PEOL VÄGISTATUD NEIU: „Ma üritasin teda eemale tõugata, aga tal oli sõber. Nad mõlemad kasutasid mind ära.“ (103)

Liina Hallik, 14. jaanuar 2019, 00:01
EI TÄHENDAB EI! Kui noortepidu läheb käest ära ja jõuab ahistamiseni, siis tuleb ohvril püüda valehäbist üle olla, abi otsida ning juhtunut mitte maha vaikida.Foto: Vida Press

„Ma ehmatasin ära, sest tüüp pani ukse lukku, nii et ma ei saanud välja. Lisaks lasi ta ühe oma sõbra sisse. Ma üritasin neid ära tõugata, aga neid oli kaks ja mind üks. Nad mõlemad kasutasid mind ära ja see oli nii rõve!“ räägib valusast kogemusest nooruke tütarlaps. Paraku on õõvastavaid lugusid juhtunud paljude noortega.

Möödunud aasta lõpus lisati joogaõpetaja Marilyn Jurman ekslikult Facebooki vestlusse, kus vigase kõnepruugiga noormehed korraldasid aastavahetuse-eelset pidu. Peale alkoholi oli peol oluline osa ka „täiskasvanute asja“  tegemisel, milleks poisid sebisid mitte just kõige lugupidavamal moel ka õrnema soo esindajaid. Pidutsema kutsutud neidudest kaks olid 14aastased, üks kõigest 13 aastat vana.

Mehehakatistele oli muu hulgas tähtis, et tüdrukud tooksid kaasa alkoholi ega oleks pesulauad. „Nende vestlus oli minu jaoks nii räige, et uue aasta saabudes kripeldas see ikka veel mul südames,“ kirjeldab Jurman, kes postitas lõpuks vestluse oma Instagrami kontole koos üleskutsega, et kogemusi jagaksid tüdrukud, kellega on juhtunud midagi sarnast.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

13. oktoober 2019, 14:33
MARILYN JURMANI BLOGI | Seksuaalne vägivald ei ole kunagi ohvri süü
14. veebruar 2019, 07:48
„Mul on enesetapumõtted, mind ei ole kellelegi vaja“: lasteabitelefon päästis mullu mitu noort elu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee