Maailm

„Laps on tõeline kangelane!“ ütles politsei, kui tüdruk 88 päeva hiljem julmuri käest põgenes 

JULMUS: tüdruku röövimiseks tappis mõrvar ta vanemad (1)

Tõnis Erilaid, 13. jaanuar 2019, 20:24
KADUMISKUULUTUS: FBI 15. augustil üles riputatud Jayme Clossi otsimiskuulutusele on nüüd lisatud: tüdruk leiti.Foto: Reuters/Scanpix
Jeanne Nutter jalutas kella nelja paiku pärastlõunal koeraga USA Wisconsini osariigis Gordoni väikelinna serval, kui lumisest metsatukast tormas ta juurde nagu kummitus noor tüdruk. Tütarlapsel polnud palitut seljas ega mütsi peas, tema juuksed olid pulstunud ning jalas olid talle liiga suured kingad. Tüdruk ei rääkinud esiti sõnagi. Nutter kiirustas temaga sooja lähimasse majja, mille perenaine Kristin Kasinskas helistas kohe hädaabinumbrile.

Tüdruk ei võtnud politsei ja päästjate tulekuni vastu ivagi talle pakutud toitu, silitas vaid Nutteri koera.

ESIMENE AITAJA: Jayme tormas metsast välja kui kummitus Jeanne Nutteri ja tema koera juurde.Foto: AFP/Scanpix

Tuhanded ameeriklased asusid otsima Jayme'i jälgi. Tulemusteta. Abi polnud ka sadadest vihjetest, mis levisid sotsiaalmeedias.

Läbimurre tuli läinud neljapäeval, kui Jayme'il õnnestus äärelinnamajast, kus teda kinni hoiti, põgeneda.

„Ma ootasin uudist tema leidmise kohta kolm kuud ja olen nüüd õnnest keeletu. Ei suuda ära oodata, millal pääsen teda kallistama,“ ütles tüdruku tädi Sue Allard ajalehele Minneapolis Star Tribune. Tädi sõnul oli tüdruk esialgu haiglas meedikute hoole all, kuid pääses reedel koduteele ja ootab innukalt kohtumist oma lemmiku, koer Mollyga.

KAHTLUSTATAV: Tüdruku röövimises ja tema vanemate mõrvas kahtlustatuna võeti vahi alla Jake Patterson.Foto: AFP/Scanpix

Mõrvas kahtlustatav on vahistatud

Barroni maakonna šerifi Chris Fitzgeraldi sõnul arreteeriti kahtlustatuna Denise (46) ja James Clossi (56) tapmises ja Jayme Clossi röövimises 21aastane Jake Thomas Patterson. Fitzgerald ei täpsustanud, millistes oludes Jayme elas ja mida vangistaja temaga tegi, kuigi ütles, et tüdrukut on üle kuulatud.

Pattersoni autot oli tüdruk kirjeldanud kohe pärast inimeste juurde pääsemist ja see kergendas kurjategija tabamist – ta vahistati lähikonnas peaaegu kohe pärast seda, kui politsei oli saanud tüdrukuga vestelda.

FBI andmeil pole Pattersonil varem olnud koduosariigis kokkupuuteid korravalvuritega ja teadaolevalt ei tundnud ta ka Closside perekonda, kuigi oli olnud ühe päeva ametis neile kuuluvas linnulihavabrikus. Põhjuseks, miks ta nii äkki töölt lahkub, oli Patterson öelnud, et kavatseb kolida teise osariiki.

Tüdruku vanemate tapmise ja lapse röövimise ajal oli ta töötu.

„Usutavasti oli ta eesmärk just Jayme'i röövimine ja seda kavandas ta pikalt ja põhjalikult,“ ütles Fitzgerald.

Maja Gordonis, kuhu ta Jayme'i viis, oli Pattersoni lapsepõlvekodu, kuid polnud enam tema omanduses. Kuigi korravalvurid ei kahtlusta esialgu, et Pattersonil olnuks tüdruku röövimisel abimehi, vajab siiski täpsustamist, kes tal lubas selles majas elada ja kuidas ta suutis hankida kas või toitugi – naabrid on tunnistanud, et ei näinud teda liikumas kõigi nende päevade jooksul, kui Jayme'it otsiti. Teadmata on ka see, kuidas töötu ülepea suutis sisseoste teha ja autot pidada.

Nädalalõpul ei olnud veel teada ka see, kuidas tüdrukul õnnestus põgeneda. „Igal juhul on ta väike kangelane, et suutis sellega toime tulla,“ sõnas Fitzgerald.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee