Seisukoht

Seisukoht | Las plakat olla (17)

Elis Kusma, toimetaja, 13. jaanuar 2019, 18:45
Foto: Robin Roots
Nautige vaatepilti, sest vähem kui kümne päeva pärast algab aktiivse valimisagitatsiooni aeg, mis tähendab, et tänavaid kaunistavad poliitikute näopildid ja värvikirevad valimisreklaamid tuleb kuhugi peitu panna.

Küll aga ei tähenda see, et kuni valimisteni pole poliitikutest midagi näha ega kuulda – miski, millest paljud näivad unistavat. Kaugeltki mitte – samad näod ja loosungid ilmuvad üha sagedamini televiisorisse ja sotsiaalmeedia uudisvoogu ning vaatavad vastu ajalehest. Võib-olla saame jälle lugeda, kuidas politsei käis kuskil kontrollimas, ega siseruumi paigutatud plakat paista aknast tänavale, kui meenutada viimaste kohalike valimiste aegseid sündmusi.

Kas ei lähe juba liiga jaburaks? Ehk oleks lihtsam leppida, et poliitilise välireklaami keeld ei täida oma eesmärki ja see tühiseks kuulutada.

Pealegi on raske ette kujutada nii lihtsasti mõjutatavat inimest, kes valiks kedagi pelgalt ilusa pildi ja paarisõnalise loosungi põhjal. Ikka teatakse-uuritakse rohkem. Vastupidi võib-olla – kui loosung on eriti tobe, vigases keeles vms, siis ikka ei kutsu valima küll. Las plakatid olla.

17 KOMMENTAARI

r
röhh 16. jaanuar 2019, 01:06
igasugune reklaam on suur PRÜGI ja tundub, et riig saab õigustatult EL poolt karistatud aga vaat see ei jõu mitte poliitpartidele kohale
õ
Õnneli Matt 14. jaanuar 2019, 21:43
Ma ei poolda poliitplakateid ega muid välireklaame eriti liikluse ja ka looduse keskel. KOV valimistel Kristiines kandideerides esitasin ettepaneku, et välireklaamid rangelt piirata. Kristiine olnud võinud ja võiks olla näidiskoht.
Loe kõiki (17)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee