Poliitika

GALERII | Elurikkuse erakond valis peaministrikandidaadiks Mihkel Kanguri (12)

Toimetas Gerly Mägi, 13. jaanuar 2019 18:01
Foto: Kaspar Pokk
Elurikkuse erakond valis täna oma Türil toimuval üldkogul valdava häälteenamusega erakonna peaministrikandidaadiks TLÜ vanemteaduri ökoloog Mihkel Kanguri, teatas erakond pressiteates.Mihkel Kangur on keskkonnateemadega kokku puutunud alates varasest lapsepõlvest, olles kasvanud loodusteadlaste peres. Kanguril on doktorikraad ning viimased aastad on ta tegelenud süvendatult säästva arengu haridusega.

Ta on Eesti Geograafia Seltsi president 2009. aastast ja sellelt positsioonilt olnud aktiivsel kriitilisel positsioonil Rail Balticu rajamise küsimustes. “Soovin panustada poliitikasse, et mu lastel oleks võimalus elada sama head elu nagu meie praegu seda veel naudime. Poliitilise ja majandusliku võimu põimumine ühiskonnas on praegu selle võimaluse kahtluse alla seadnud just keskkonna liigse kurnamise tõttu. Kunagi lootsin, et saame seda lahendada läbi hariduse, aga meil pole enam nii palju aega jäänud,” kirjutab ta pressiteates.

Kanguri sõnul seisab erakond selle eest, et Eestist kujuneks nutikate ja digitaalsete lahendustega ökoloogilistel printsiipidel toimiv riik. Selline riik on koha- ja tegevuspõhiste kogukondade riik, mis tegutsevad ökosüsteeme taastavalt ning kus otsuseid langetatakse võimalikult selle koha lähedal, kus neid rakendama asutakse. Koostoimeliselt tegutsedes tagatakse kõigi ühiskonnaliikmete heaolu, julgeolek ning turvalisus. Kogu selle süsteemi aluseks on kaasaegne haridus, mis annab õppijale võime võtta vastutus iseenda ning kogukonna heaolu ja toimetuleku eest."

Samal teemal

Üldkogu valis erakonna viieliikmelisse juhatusse Rainer Kuuba, Artur Talviku, Lauri Tõnspoja, Heli Piisangu ja Toomas Trapido.

Artur Talviku pöördumisest üldkogul: “Meie teekond on raske ja keeruline, et minna lõpuni ehitamaks üles uue ühiskonna mõtteviisi ja muutmaks esindusdemokraatia osalus- ja otsedemokraatiaks. Inimesed peava osalema oma riigi otsustes. Meie soovime kaasata kodanikke, kes tahavad võtta vastutuse oma riigi eest. Täna on vastutus poliitikas puudu.”

Elurikkuse erakond loodi 2018. aasta sügisel. Nad on enda sõnul võtnud eesmärgiks Eesti liikumise nutika maheriigi poole. Erakonna viis põhiteemat, mis kõiki liikmeid ühendab, on elurikkust hoidev ja taastav majandus, kaasaegne ja rikastav haridus, kõikehõlmav julgeolek ja kindlustunne, ning kogukondlikkus ja hajus riik ühelt poolt ning alt üles toimiv tõhus riik teiselt poolt.

Samal teemal

03.00.2019
Elurikkuse Erakonna asutajaliige Anzori Barkalaja astus erakonnast välja
27.11.2018
2018. aasta Eesti poliitikas: valitsuskriis, uued erakonnad ja umbusaldushääletused
07.11.2018
Elurikkuse Erakond sai oma liikmed ka roheliste hulgast
06.11.2018
Artur Talvik: viimasel kohtumisel küsis isa, miks ma pean kogu aeg kõige raskema tee valima