Poliitika

Gräzin otsustab oma edasised sammud veebruaris. „Ma ei saa praegu mitte millestki väga aru.“ (53)

Marvel Riik, 13. jaanuar 2019 12:12
Igor Gräzin.Foto: Tatjana Iljina
Eurosaadikut ja endist Reformierakonna liiget Igor Gräzinit on viimastel nädalatel seostatud mitme parteiga, kuid ühtegi otsust pole sündinud. Poliitiku enda sõnul plaanib ta olukorda seedida kuni veebruari keskpaigani. „See kõlab ootamatult, aga mul on niivõrd kohutavalt palju tööd, et mul on vaja lihtsalt aega, et järele mõelda, mis juhtus, mis toimub, mis saab edasi,“ rääkis Gräzin.

Pärast seda, kui Igor Gräzin teatas, et ta lahkub Reformierakonnast, hakkasid liikuma jutud, et ta maandub EKRE ridadesse. Viimaste juttude järgi olevat Gräzin EKRElt küsinud Euroopa Parlamendi valimiste esinumbri kohta.

„Täiesti välistatud. Täiesti. Nii nende puhul kui ka ükskõik kelle puhul. Ma ei küsi midagi,“ vastas Gräzin resoluutselt spekulatsioonidele.

Kuigi EKRE esimees Mart Helme on Pärnu Postimehele märkinud, et ta saatis Gräzini pikalt, kui viimane käis erakonna ukse taga kraapimas ja uurimas, mida EKRE kandideerimise puhul pakub, eitab Gräzin jätkuvalt igasugust küsimist.

„Mina olen Raja Teele. Süsteem käib niimoodi, et ma vaatan, mida teha. Ja lähen sinna, kuhu vaja on. Ma ei küsi, kas te mulle annate või mitte. See pole minu moodi ja oleks mulle vastuvõetamatu,“ selgitas Gräzin.

Kas Te siis pakkusite ennast EKRE eurovalimiste esinumbriks? „Ei, seda ei ole olnud. Vaat selle kohapealt pingutavad poisid [spekuleerijad] natukene üle.“

Gräzin tunnistas, et ta on tihedalt läbi käinud kolme–nelja erakonnaga. Lisaks EKRE-le on poliitikut seostatud Keskerakonnaga. Endine oravaparteilane on tõsisemat juttu puhunud veel Eesti 200 ja Vabaerakonnaga. Õhtulehele on viidatud, et Vabaerakonna büroos oli suisa pressiteade valmis, et Gräzin kandideerib nende ridades nii riigikokku kui ka Euroopasse.

„Siis teate Teie rohkem kui mina,“ ütles Gräzin. „Jah, loomulikult olen suhelnud Eesti 200ga ja kõigiga. Ma teen seda hea meelega. Kui tahan olla poliitiliselt aktiivne, tuleb näha ka uusi inimesi.“

Gräzin plaanib enda sõnul poolteist kuud puhata ja tekkinud olukorda seedida, enne kui järgmistele sammudele hakkab mõtlema.