Eesti uudised

Tallinna ehituskool eksib tuleohutusnõuete vastu (16)

Marvel Riik, 13. jaanuar 2019, 09:53
Päästeameti reid. Pilt on illustratiivne.Foto: Alar Truu
Parandus: loo juures algselt olnud foto oli illustratiivne ja Antifire Tuleohutuslahendused OÜ-l puuduvad seosed ehituskoolis tuvastatud rikkumistega.

Päästeameti vaatlus tõi välja, et Tallinna ehituskool ei täida mitut tuleohutusseaduse nõuet. „Loomulikult on see kahetsusväärne , et meil sellised puudused esinesid, kuid õnneks on need suhteliselt lihtsalt ja kiirelt kõrvaldatavad,“ ütles ehituskooli direktor Raivo Niidas.

Detsembri keskpaigas toimunud päästeameti vaatlus tõi välja, et Tallinna ehituskoolil, kus koolitatakse ehitus-, elektri- ning puidutöötlemise erialade spetsialiste, on viis puudust seoses tuleohutusseaduse täitmisega.

Vaatlusel tuvastati, et kooli söökla tuletõkkeuks on pidevas avatud asendis, ehk tulekahju puhul ei takistaks see tule ja suitsu levikut. Teisalt märgati, et kooli puudub vastav tegutsemise plaan, kui tulekahju peaks puhkema praktikamajas. Ülejäänud kolm punkti puudutasid piksekaitse-, seadmestiku ja tulekahjusignalisatsioonisüsteemi kontrolli-hooldamist.

Tallinna ehituskooli direktor Raivo Niidas peab puudusi kahetsusväärseks, kuid on päästeametile ja tema tähelepanekutele tänulik. „Õnneks on need suhteliselt lihtsalt ja kiirelt kõrvaldatavad. Üks neist (teostamata piksekaitsesüsteemi täielik kontroll) on tänaseks ka juba kõrvaldatud. Teised kõrvaldatakse hiljemalt ettekirjutuses märgitud tähtaegadeks,“ ütles Niidas.

Küsides, kas ehituskool ei peaks olema ehituse eeskuju, kuna õppeasutus koolitab välja tulevasi eksperte, jäi Niidas eitavale seisukohale. „Tallinna ehituskool peab täitma tuleohutusnõudeid täpselt samamoodi nagu iga teine kool, asutus või ettevõte ja seetõttu ei saa ta olla ka selles osas etalon. Samas ei ole tegemist ka ehituslike küsimustega.“

Kool peab puudused likvideerima järgneva kahe kuu jooksul.

16 KOMMENTAARI

v
vaatleja! 14. jaanuar 2019, 12:09
Minu kass käib puu otsas tukiloputajate peale irvitamas. Need püüavad teda alla saada, tema aga kutsub ülespoole ja siis irvitab kui mõni alla sajab.
t
to trepikoja koll 13. jaanuar 2019, 22:04
Tallinnas Lemmiku tänaval muudeti möödunud suvel üks kaasomandis olnud elamu korterelamuks. Näha on, et mingit nõuetekohast ehitusauditit elamule ei ...
(loe edasi)
Loe kõiki (16)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee