Poliitika

GALERII | Keskerakonna valimiskonverents: „Me ei luba Eestit tagasi minevikku pöörata!“ (154)

Ohtuleht.ee, 12. jaanuar 2019, 12:51
Keskerakonna valimiskonverents.Foto: Martin Ahven.
Eesti rahvusraamatukogus peab Keskerakond valimiskonverentsi, kus kinnitatakse erakonna valimisplatvorm, valimisringkondade nimekirjad ning üldnimekiri. Erakonna esimees ja peaminister Jüri Ratas ütles konverentsil Reformierakonnale vastandudes, et valimised saavad olema põhimõttelised – kas Eesti läheb edasi või tagasi.

Ratas sõnas erakonnakaaslastele, et taaskord otsitakse valimiste põhiteemat ning keskendutakse nii majandusele, maksudele kui ka sotsiaalpoliitikale, lubatakse pikka plaani ja heidetakse üksteisele ette selle puudumist. „Mulle tundub, et olukord on tegelikult hoopis lihtsam.  Meie ees seisab ainult üks põhimõtteline valik – edasi või tagasi. Kas liigume edasi õiglasema, tugevama ja hoolivama riigi suunas või läheme tagasi Reformierakonna valitsusaega?“ küsis Ratas.

Peaminister tõi välja, et muu hulgas tuleb igal Eestimaa inimesel küsida, kas panustame tervishoidu ja ravijärjekordade lühendamisse või sõltugu inimese tervis tema rahakotist, kas toetame erakorralist pensionitõusu või lollitatakse eakaid tühjade loosungitega, kas tõstame madalat ja keskmist palka teenivate inimeste sissetulekuid või keskendutakse ainult kõige jõukamate heaolule.

Ratas viitas seejuures ka suurima opositsioonierakonna põhisõnumile, mille järgi ihatakse taga vanu aegu, mil oldi veel võimul. „Mõne reformierakondlase mälus võis ju nende ajal olla muru rohelisem ja taevas sinisem, aga tegelikult olime vaesem, lõhestatum ning kahaneva rahvaarvuga riik.  Keskerakond ei lase Eestit tagasi pöörata!“ rõhutas peaminister.

Ühtlasi pööras Ratas oma kõnes tähelepanu Keskerakonna lähiajaloole, kus on mitmeid seiku ja perioode, mille üle keegi uhkust ei tunne, kuid nendest tuleb õppida, sest kunagiste skeemide, garantiikirjade ja läbimõtlemata otsuste tõttu on erakond siiani keerulistes kohtuvaidlustes. „Ükski meie valija ega liige ei soovi lugeda lehest, et tema erakonda on jõudnud mitmeid kriminaale. Seetõttu otsustasime täna hommikul Keskerakonna juhatuse koosolekul 14 kehtiva kriminaalkaristusega inimest erakonnast välja arvata,“ selgitas ta.

Ratas rõhutas, erakond ei saa järgmisel viiekümnel päeval endale lubada ühtegi viga ega tegemata jätmist, sest kandikul valimisvõitu keegi ei paku. „Väärime võitu ainult siis, kui oleme kõigist teistest töökamad ning suudame ühiskonda veenda, et just Keskerakond pakub Eestile parimat tulevikku.“

154 KOMMENTAARI

m
Mõtlev inimene 16. jaanuar 2019, 21:10
See on tõesti riigipoolne röövpoliitika, et töötava pensionäri pensionilt võtab riik teistkordselt tulumaksu. Samuti II-samba pensioni väljamaksetelt!
n
need 14. jaanuar 2019, 14:33
kriminaalid ja vargad, korrupsionistid ja rahapesijad, valetajad jne. räägivad rahva heaolust ja laste õnnest- ise röövivad lapsevanematelt laste raha ja õigustavad veel oma tegusi! KILPLASED!!!!!
Loe kõiki (154)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee