Eesti uudised

Heinakasvu takistav puu krae ja armastuse kuulipildur: lapsleiutajad nuputavad välja põnevaid ideid (8)

Maarit Stepanov, 12. jaanuar 2019 00:10
LEIUTISED: Braian mõtles välja puu krae, mis ei lase rohul sealt läbi kasvada, nii et puude ümbrus on ilusam. Berta nuputas aga välja piimapaki, mille nurka on mugav ära rebida.Foto: Aldo Luud

Võrumaal Navi külas lumega ümbritsetud maamaja köögis joonistavad keskendunult Braian (9) ja Berta (10), kuid nende paberitele ei ilmu sugugi ootuspärased kelgud-lumememmed, vaid hoopis ennenägematu piimapakk ja puu krae. Vaatamata noorele eale, on õde-venda tunnustatud leiutajad.

Braian ja Berta käivad mõlemad muusikakoolis, laulavad koorides ja teevad trenni. Kuid tuleb ette, et nemadki ei viitsi päris kõike teha: näiteks avada piimapakki ja kitkuda noorte puude ümbert rohtu. Nad muhelevad, et kõige paremad mõtted tulevadki just siis, kui ei taha midagi teha.

Nii juhtus näiteks siis, kui Bertal tärkas kilepiima avades mõte: mis oleks, kui piimapaki nurk oleks rebitav?! Parasjagu käis õpilasleiutajate riiklik konkurss. Tüdruk pani oma idee paberile viimase konkursipäeva hommikul – ja tõi 2016. aastal koju kolmanda preemia.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15.05.2018
Euroopa parim esindab Eestit maailma suurimal õpilaste teaduskonkursil
11.02.2018
VIDEO JA GALERII | ÕPILASFRIMADE LAAT: kuidas mekib söest valmistatud jäätis ja millise toote müümise terviseamet ära keelas?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee