Eesti uudised

Heinakasvu takistav puu krae ja armastuse kuulipildur: lapsleiutajad nuputavad välja põnevaid ideid (9)

Maarit Stepanov, 12. jaanuar 2019, 00:10
LEIUTISED: Braian mõtles välja puu krae, mis ei lase rohul sealt läbi kasvada, nii et puude ümbrus on ilusam. Berta nuputas aga välja piimapaki, mille nurka on mugav ära rebida.Foto: Aldo Luud
Võrumaal Navi külas lumega ümbritsetud maamaja köögis joonistavad keskendunult Braian (9) ja Berta (10), kuid nende paberitele ei ilmu sugugi ootuspärased kelgud-lumememmed, vaid hoopis ennenägematu piimapakk ja puu krae. Vaatamata noorele eale, on õde-venda tunnustatud leiutajad.

Braian ja Berta käivad mõlemad muusikakoolis, laulavad koorides ja teevad trenni. Kuid tuleb ette, et nemadki ei viitsi päris kõike teha: näiteks avada piimapakki ja kitkuda noorte puude ümbert rohtu. Nad muhelevad, et kõige paremad mõtted tulevadki just siis, kui ei taha midagi teha.

Kõigi Õhtulehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

15. mai 2018, 16:30
Euroopa parim esindab Eestit maailma suurimal õpilaste teaduskonkursil
11. veebruar 2018, 08:12
VIDEO JA GALERII | ÕPILASFRIMADE LAAT: kuidas mekib söest valmistatud jäätis ja millise toote müümise terviseamet ära keelas?

9 KOMMENTAARI

a
ajaloo huviline 13. jaanuar 2019, 15:00
Uitmõte ei ole veel leiutamine. Näiteks ei saa pidada Leonardo da Vincit õhupalli, langevarju, lennuki ega allveelaeva leiutajaks. Tal oli palju muidk...
(loe edasi)
m
Meil oli juba Kaur, Armastuse Kahur 13. jaanuar 2019, 11:21
Kas lasteaiajõmpsikatel pole ehk veel pisut vara armastuse kuulipildujatest unistada?
Loe kõiki (9)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee