Eesti uudised

Pandivere pansioni juhid jäid vanuri surmajuhtumis süüdi  (36)

Siim Randla, 12. jaanuar 2019, 07:03
Pandivere pansionFoto: Aldo Luud
Tartu ringkonnakohus ei tühistanud Viru maakohtu otsust, millega mõisteti Pandivere pansioni juhtidele lamatiste tagajärjel veremürgitusse surnud naise hooletusse jätmise eest tingimisi vangistus.

Eelmisel kevadel mõistis Viru maakohus Pandivere pansioni Vao maja juhatajana töötanud Sirje Pediuse, pansion juhatuse liikme Margus Peldese ja OÜ Pandivere Pansion süüdi oma tegevusetusega inimese ohtu seadmises. Osaühingut Pandivere Pansion süüdistati selles, et tema tegutsedes läbi oma juhatuse liikme Margus Peldese ja Pandivere Pansion OÜ Vao maja juhtivtöötaja Sirje Pediuse, asetas tegevusetuks jäädes kannatanu eluohtlikku olukorda ja jättis ta sinna.

Kohus mõistis Pediusele karistuseks kaheaastase tingimisi vangistuse, Peldesele aga aasta ja kaheksa kuu pikkuse tingimisi vangistuse. OÜ Pandivere Pansionile määrati 30 000 euro suurune rahaline karistus.

Viru maakohus kuulutas istungi kinniseks. Seetõttu pole võimalik süüdistust ja isikute tegevust täpsemalt kirjeldada. Pedius ja Peldes esitasid maakohtu otsusele apellatsiooni. Eelmise aasta lõpus otsustas Tartu ringkonnakohus, et ei muuda Viru maakohtu otsust ega rahulda apellatsioone.

Samal teemal

21. mai 2019, 06:26
Riigikohus arutab pansionis hooletusse jäetud vanuri surma
13. september 2018, 07:12
Naise surma tõttu karistada saanud pansioni juhid otsivad ringkonnakohtust õigust
21. mai 2018, 12:11
Vanainimese surm tõi Pandivere pansioni juhtidele tingimisi karistuse

36 KOMMENTAARI

k
kurbkurbkurb 11. oktoober 2019, 14:04
Rahad liiguvad ,kui ka kaovad ,teadmata kuhu,palju paberil ,kuid reaalsuses o ,või ei toimi üldse.Puudub järelvalve ,töötajaid pole ,meediasse jõuab v...
(loe edasi)
t
Töötaja . 11. oktoober 2019, 13:59
See on reaalsus ja asjaosalised teavad seda kõik . Töötajad on kõiges samuti teadlikud .kuid ei räägi -SEE ON ÜLDINE HOOLDUSTEENUSTE ,ÜKSUSTE ,PANSIONAATIDE PROBLEEM. Kõik oli nii 20 aastat tagasi ja veel hullem nüüd ,sest tehakse väga palju mõtlematuid asju .
Loe kõiki (36)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee