Eesti uudised

Pandivere pansioni juhid jäid vanuri surmajuhtumis süüdi

Siim Randla, 12. jaanuar 2019, 07:03

36 KOMMENTAARI

k
kurbkurbkurb/ 11. oktoober 2019, 14:04
Rahad liiguvad ,kui ka kaovad ,teadmata kuhu,palju paberil ,kuid reaalsuses o ,või ei toimi üldse.Puudub järelvalve ,töötajaid pole ,meediasse jõuab vaid vale ,mitte tegelikkus. Ehmatavam on asi veel siis ,kui töötajad ,kes töötavad ja on töötanud ,sellistes asutustes ,omad suud lahti teevad ,saaks tõeliselt tõene saade .
t
Töötaja ./ 11. oktoober 2019, 13:59
See on reaalsus ja asjaosalised teavad seda kõik . Töötajad on kõiges samuti teadlikud .kuid ei räägi -SEE ON ÜLDINE HOOLDUSTEENUSTE ,ÜKSUSTE ,PANSIONAATIDE PROBLEEM. Kõik oli nii 20 aastat tagasi ja veel hullem nüüd ,sest tehakse väga palju mõtlematuid asju .
t
TEADA/ 10. oktoober 2019, 23:28
KOTERI ON VÄLJAPRESSIJAD! NÕETE!
m
maimu/ 14. jaanuar 2019, 11:03
Rõõm lugeda et ükskord ka saksad saavad karistada .Neil ju ükskõik inimestest peaasi et raha tuleb ja nende taskumida vähem hooldajaid seda parem.Aga millist tööd hooldajad teevad seda ei huvita kedagi ,sest nemad on madalamal kui muru.ja kui hooldajal on 15 hoolealust on ikka väga raske hakkama saada ja õde peaks ka nagu kontrollima mis toimub
m
marx/ 11. oktoober 2019, 14:09
Kõik õige ,see on üldise süsteemi aastast aastasse olevad vead. Med .õde ,kas on või puudub üldse.
g
gerda/ 14. jaanuar 2019, 07:29
hooldekodu juhtkond peaks avaldama, kui palju on hooldataval lähedasi , kes hooldatavat kord nädalas külastavad, personaliga suhtlevad, minimaalset abi pakuvad. See on muidugi lähedastele koormus, kuid iga hooldatava lähedane , kes ennast inimeseks peab, peaks organiseerima , et keegi lähedastest külastaks hooldatavat vähemalt kord nädalas. Nii palju siis inimeseks olemisest.
t
teet/ 13. jaanuar 2019, 22:59
Hooldajad võivad olla koolitatud aga kui sul on 1 hooldaja 15. kliendi peale, siis on raske midagi ära teha, kui kiiret abi on vaja neist 3-5 kliendi. Eelkõige tuleb neid hooldajaid rohkem palgata ja see peab olema seadusega määratud, et hooldekodu ei tohi tegutseda, kui seal ei ole piisavalt personaali.
t
Tiiu Bobrovski/ 13. jaanuar 2019, 10:51
Eelmise järg: Mina leian, et igas ( vanureid hooldavas) asutuses peab olema väljaõppinud hooldus -ja meditsiinipersonal, siis paraneks tunduvalt teenuse kvaliteet. Kuuldavasti ei võetagi Pandiverre enam lamajaid, aga mingil hetkel jõuab kätte ka see aeg. Kuhu siis edasi...Loodan väga, et haigekassa hakkab edaspidi jagama lepingumahtu meditsiiniteenuse ostmiseks ka hooldusasutustesse. Senikaua kui riigil puudub huvi erakätes olevate pansionaatide teenuse kvaliteedi kontrollimiseks, ei parane mitte midagi.
t
Tiiu Bobrovski/ 13. jaanuar 2019, 10:46
Eemise kommentaari järg: millal siis lõpeb vanurite solgutamine? Ärimehed, saage aru, inimene tahab olla oma kodus niikaua kui võimalik. Ja kui ta siiski peab minema pansionaati, siis jäägugi see tema viimaseks koduks. Kui vanuri tervislik seisund läheb aga niipalju halvemaks, et ta vajab meditsiinilist sekkumist, vaadatakse talle jälle uus peatuspaik, kus on lamajad ja meditsiiniteenus. Kohapealne meditsiiniteenus ja lamajate tarbeks mõeldud hooldusvahendid on ju kulukad ja sööksid kogu kasumi ära.

t
Tiiu Bobrovski/ 13. jaanuar 2019, 10:36
Olen palju aastaid töötanud hooldekande süsteemis ja ütleksin siin välja ka oma arvamuse. Eestis kerkib nn. pansionaate nagu värskeid seeni ja kõik nad tahavad teenida kasumit. Peamine probleem, miks sellised asjad üldse juhtuvad, on meditsiiniteenuse puudumine. Käib küll koduõde, kes pakib ravimid, aga sellega asi ka paljudes kohtades piirdub. On kohti, kus koduõde käib hilistel õhtutundidel või hoopis öösel, siis rahulikum, keegi oma probleemidega ei koorma.. Hooldajete ülesandeks on jäänud lamatiste sidumine ja väga palju muid meditsiinilisi protseduure.
s
Sirje Pedius/ 13. jaanuar 2019, 04:01
N-le.Kust te seda võtate,et see nii tavaline on.Meil oli see muide esimene lamatise juhtum 3 aasta jooksul. Esimest korda sain tunda ja näha kohtusüsteemi ja sain aru,et see on pluhf.Kohtunikud teevad,mida tahab prokurör ja stenograhvist ei jõua teha tunnistustest märkmeid vaid kirjutab lühendatult sellest mida heaks arvab ja kuidas tema sellest aru saab.Omanikud ei ajanud taskuid täis vaid panustasid hooldekodu turvaliseks muutmisele.Selles suunas käis pidev töö.Selles kohtuasjas olid teised eesmärgid,millest ma ei räägi ja jäägu nii.Rohkem ma ei kommenteeri.
a
ann/21:38-le/ 13. jaanuar 2019, 00:24
Mina hooldasin samuti kodus oma lähedasi ja ma ei mõelnud kordagi,et viin hooldekodusse.Armastus andis jõudu.Ma ei ole millestki sellepärast ilma jäänud,et omakseid hooldasin.See on suhtumise küsimus.Ema paranes halvatusest täielikult ja isa hooldasin nii kaua kuni ta minu abi vajas. Ja kui ma nn oma elu elama sain hakata,siis ma abiellusin ja elan nüüd pere elu.Iga asi omal ajal.
n
N/ 12. jaanuar 2019, 22:59
Mille eest siis süüdistus esitati kui see nii tavaline olukord on teie arvates ja kas eksperte ei kaasatud uurimisse?
a
ann/ 12. jaanuar 2019, 21:38
Lp. kommijad ja kirujad, soovitan ise oma eakate eest hoolitseda. Mina olin 20 aastat tagasi sunnitud seda tegema, sest siis polnud hoolduse võimalust praktiliselt olemas. Kaotasin ise oma tervise 4,5 aastaga ja kogu elu jooksis hunnikusse.
s
Sirje Pedius/ 12. jaanuar 2019, 18:11
Omaksed said ta suurte raskustega haiglasse,kus ta üles turgutati ja saadeti haigla hooldusosakonda,kus ta suri 2 kuud hiljem veremürgitusse.Teadaolevalt sureb ka veremürgitusse tundidega.Nii,et kel mõistust mõelda saab isegi aru - pole vaja seletada.
s
Sirje Pedius/ 12. jaanuar 2019, 18:07
Kulla kommenteerijad ja muidu lugejad.Annan teile veidike infot.Kui inimene on lahkuja ning ta lamab liikumatult ja enam ei söö siis tee või sada imet,aga see lamatis tuleb ja ravile ei allu.Keegi ei jätnud vanurit lihtsalt surema,vaid tehti jõupingutusi tema olukorra parandamiseks.Muide lamatis tuleb tundidega.Kui hooldekodu kutsub sellisele haigele kiirabi, siis see lihtsalt ei tule.Eriti veel kui inimene on dementne.Haiglast öeldi,et laske neil rahulikult surra,mis te nendest siia veate.Hooldekodu töötajad näevad palju surma ja uskuge see ei ole kerge.
l
lammatis/ 12. jaanuar 2019, 16:50
Viige kohe kohtuniku juurde. Tema oskab niguniuhti lamatisi ravida, mida üheski raviasutuses ega hooldekodus ravida ei osata, pane neid vangi või trahvi.

h
12. jaanuar 2019, 15:14
http://www.pealinn.ee/tagid/arvamus/tallinna-tanavune-eelarve-tahtsustab-abi-puuetega-inimestele-n234672
v
vast/ 12. jaanuar 2019, 13:11
mode peab oma palga ka välja teenima?
t
to:R/ 12. jaanuar 2019, 12:28
Proovitööl olid aga tööle jääda ei soovinud. Miks? Või tundus tehtav töö sellise palga eest liialt ränk? Kas maksab siis arvustada inimesi, kes seda tööd siiski teevad?
k
küssa/ 12. jaanuar 2019, 11:26
mitme minuti tagant kommentaaride plusse ja miinuseid nullitakse ?
t
tänane elu on karm/ 12. jaanuar 2019, 11:25
Teiste abile pole enam mõtet loota .
v
vaadake/ 12. jaanuar 2019, 09:34
hoolega kuhu te oma vanurid viite.Ka praegu on avatud mitmed hooldekodud, mis ei vasta nõuetele,tegevusload puudu või antud välja tutvuste kaudu.
a
12. jaanuar 2019, 09:15
Asutus töötab ju edasi, lugeda ei oska?
r
R/ 12. jaanuar 2019, 09:15
Olin pool päeva Tartus proovi tööl hooldekodus!!!! Nägin selle ajagagi tarbeks palju!!! Ehk töötajad peaksid olema juba üksmeelsemad , kokkuhoidvamad, sōbralikumad ja vōtma ka tööd sellisena nagu hoiaks oma vanemaid ja teeks seda kōike südame soojusega siis sujuks see just nii nagu peab olema ja töötajaid tuleb väga valida ! Mitte et lihtsalt vōtan Ja küll sujub! Ega ei suju küll ! Nägin ise mōne tunniga tigedust ühel kaastöötajal näos ehk see mōjub juba palju ! Peaks olema röömsameelsust ja lahkust sellise koha peal töötamisel! Kahju oli kohe teatud vanuritest seal!!!!!!!

s
12. jaanuar 2019, 09:14
See on juba SM asi ette näha mitu hoolealust tohib olla hooldaja kohta. Kahjuks siin neid norme ei ole ja oma probleem, kui sellises asutuses ennast vigaseks töötad.
K
Imestan/ 12. jaanuar 2019, 08:16
Kirjutasin puhtsüdamest ja modereerimisele
m
Miks!!!!???/ 12. jaanuar 2019, 08:14
p
Pole sōnu!!!/ 12. jaanuar 2019, 08:14
Tuleks kōiki hooldekodusid kontrollida ja ootamattult sise minna!!!! Kohutav lugu mida lugesin! Tuleb vōtta üksik hooldaja see kōige kindlam ! On vähemalt siis selge pilt! Nii aetakse hooldekodus ühe kaela ja teise kaela jne! Olin ka tartus hooldekodus proovi tööl ehk ei aitäh sinna ma ei läheks ! Käidud , nähtud, proovitud! Ehk seda tööd tuleb vōtta nii südamega nagu toimetaksid oma vanematga ! Ja töötajad peaksid olema sōbralikumad ja üksmeelt rohkem ehk kui on pinged siis seal asutuses ei tohkski tööd teha ! Kahju oli nendest vanuritest ja oli minul suur kogemus ja ka imestamist seal !!
i
inimene/ 12. jaanuar 2019, 07:14
inimene ei tohi elada vanemaks kui tervis lubab. Kas sina tead, kuidas sa lõpetad oma päevad. Millele loota? Oma tavalise inimese kogutud pangaarvele, mis võimaldab sind matta kuid mitte hooldada. Ja vanu-vanu on palju ja tuleb juurde, kes lähenevad 90-le... Riik peaks lahenduse. Omavalitsustes peaks olema väga täpsed andmed oma piirkonna vanurite kohta - kas neil on olemas lähedaste tugi ja kui ei ole, siis kas tal on rahaliselt võimalik hooldatud saada oma rahalise ja kinnisvara olemasoluga. Kurioosum on, kui kinnisvara haaratakse vanurilt, kuid hooldust ei kindlustata.
k
kui tnned isiklikult omanikke/ 12. jaanuar 2019, 07:02
siis need ei ole pansionaadid vaid äri ettevõtted ja tume äri
n
nonoh/ 12. jaanuar 2019, 06:59
karistus 30 000. Riigituludesse siis? Ehk oleks õigem olnud selle raha eest palgata tööle üks töötaja lisaks kaheks aastaks? Kes trahvi määrasid ilmselt tahtsid vaid karistada , sest ei tea, et hooldajad on alamakstud ja ülekoormatud. Ülemakstuda ametnikud ei tea selliseid asju,
a
Arne/ 12. jaanuar 2019, 00:50

e
EV100/ 11. jaanuar 2019, 22:23
See värk on mäda ja kuulub lammutamisele.
k
K2tlin/ 11. jaanuar 2019, 22:04
Maikuus Pootsi vanadekodus juhtus palju jubedam asi.
e
elagu Eesti kohus/ 11. jaanuar 2019, 21:51
Ülipiinava mõrva eest 2 a tingimisi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee