Maailm

Kolm kuud tagasi röövitud 13aastane tüdruk leiti viimaks üles (13)

Toimetas Greete Kõrvits, 11. jaanuar 2019 20:24
Mõrvar hoidis 13aastast Jaymet kinni 87 päeva, kuni tüdruk omal käel viimaks põgenema pääsesFoto: EPA / Scanpix
Kolm kuud tagasi mõrvas 21aastane mees Jayme Clossi ema ja isa ning põgenes sündmuskohalt, võttes hirmunud lapse endaga kaasa. Räpase ja eksinud lapse leidis koeraga jalutanud hea inimene, kes on tõestuseks sellest, et kadunud laste piltide jagamine sotsiaalmeedias ning uudistes töötab - leidja polnud Jaymet päriselus kunagi kohanud, ent teadis kohe, kellega tegemist.

Neljapäeval kella nelja paiku pärastlõunal jalutas üks tundmatuks jääda sooviv daam oma koerakesega Gordoni linnas Wisconsini osariigis. Jalutuskäigul sattus aga naise ja koera ehmatuseks neile vastu kõhn ja räpane tüdruk, jalas talle mitu numbrit suured kingad, kes palus abi. Kuigi naisterahvas polnud tütarlast muidu näinud kui vaid tagaotsimiskuulutuse pealt, tundis ta lapse kohe ära: see on 13aastane Jayme Closs, kelle vanemad leiti oktoobris mõrvatuna ja kes ise oli sestsaati teadmata kadunud.

Jayme Clossi õudusunenägu algas möödunud aasta 15. oktoobril, tema kodulinnas Barronis, Minnesota osariigis. Hädaabitelefoni 911 dispetšer saab kõne Jayme emalt Denise Clossilt. Keegi ei räägi temaga sõnagi, ent telefonist kostab valju kisa ja karjumist. Kohale saadetud politsei leiab eest Denise ja James Clossi surnukehad. Abielupaar mõrvati püstolilaskudega. Nende 13aastane tütar on aga kadunud.

Järgneb üleriigiline otsing. Esimestel päevadel saavad uurijad sadu vihjeid. Nädal pärast kuritööd tuleb tervelt kaks kolmandikku Barroni linna rahvast kokku, et Jaymet otsida. Jayme sugulased esinevad televisioonis, paludes võimalikul röövijal tüdruk elusana tagasi tuua. Lootus jääb, et noor neiu on veel elus.

Oktoobri lõpus satub politsei huviorbiiti perverdist noormees, kellel on kombeks daamide ja tüdrukute aluspesu varastada. Mees murrab sisse Closside majja, kuid politsei vahistab ta sealsamas. Tal on taskus tüdrukule kuuluvad aluspüksid ja särk. Jayme kadumises ja tema vanemate mõrvas see mees siiski süüdi ei ole.

Lootus on vaikselt kustuma hakanud, kui 10. jaanuaril tuleb viimaks teade teisest osariigist, 113 kilomeetri kauguselt tüdruku kodumajast. Jayme toimetatakse haiglasse, kus ta ka järgmisel päeval arstide tähelepanu alla jääb. Politseile kirjeldab ta oma röövija autot. Kirjelduse abil leiavad uurijad 21aastase Jake Thomas Pattersoni.

Veel pole teada, kas Patterson Closside perekonda ka tundis, küll aga on teada, et tal on Barroni linna varemgi asja olnud. See on väike kohake, võimalik, et pere jäi talle mingil põhjusel silma. Varem Patterson ühtki kuritegu sooritanud ei ole. Pole teada, kas ta on Jaymele lisaks tüdruku kinnihoidmisele ka mingil muul viisil viga teinud.

21aastasel Jake Thomas Pattersonil varasem krimitoimik puudub Foto: EPA / Scanpix

Jayme tädi Sue räägib Minnesota ajalehele Star Tribune, et pereliikmed ei kaotanud hetkekski lootust, et tüdruk leitakse. Ta on nii õnnelik, et suudab vaevu sõnu seada.

Barroni linnapea Ron Fladten on samuti üliõnnelik. On ju väikelinn tüdruku leidmisele kogu hingest kaasa elanud, samuti leevendab röövmõrvari vahistamine kohalike elanike hirmu, et sarnane asi võib nendegagi juhtuda.

Linnapea juttu sugeneb siiski ka tõsisem toon, kui ta tunnistab, et ega 13aastane neiu oma üleelamiste tagajärjel ilmselt enam sama inimene ei ole...

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee