Eesti uudised

Soomes tagaotsitava nooruki viimane Facebooki-postitus on Viru hotellist (5)

Toimetas Greete Kõrvits, 11. jaanuar 2019 17:12
Foto: Tomi Haapala / Facebook
Soome politsei otsib taga 22aastast Tomi Haapalat. Noormehe kahest viimasest avalikust Facebooki-postitusest näib, et Haapala pages Eestisse. See ei ole esimene kord, mil Haapalat otsitud on. Noormehe käitumine võib olla ebaharilik.

„Kiirlahkumine vabadusse tänud näeme tallinnas hoidke lippu kõrgel ja lähme stiilselt tallinna,“ (kirjaviis muutmata) seisab Haapala 9. jaanuari postituses.

„Ai kui mõnus on magada raske automatka järel puhastel valgetel linadel mõtlen et nüüd võiks minna piirile nuusktubaka järele ja siis tagasi hotelli aga head päeva teile ma veedan siin toredapäeva,“ seisab järgmises. Samas postituses märgib Haapala enda asukohaks Viru hotelli Tallinnas. Tuttavad kirjutavad kommentaarides, et politsei otsib teda.

Vaatamata postitustele räägib noormehe otsinguid juhtiv Pauli Pitkäkoski aga Aamulehtile, et Haapala viibimist Tallinnas ei saa veel kindlalt väita. Soomekeelses blogis murha.info arutlevad kasutajad, et postitusi kirjutab keegi teine. Seda võimalust ei välista ka Pitkäkoski. Temale teadaoleva info kohaselt noorukil sellist raha ei ole, et reisida.

See ei ole ka esimene kord, mil Haapala kadunud on. Iltalehti kirjutas 2017. aasta oktoobris, et noormees lahkus ilma loata Nokias asuvast meditsiiniasutusest. Toona hoiatas politsei, et Haapala võib kummaliselt käituda.

Seekord kadus Haapala 8. jaanuaril Nokia linnast Soomes. Noormees on 174 cm pikk, tumedate lühikeste juustega ja tugeva kehaehitusega. Haapala kadumisest andis politseile teada tema ema.

Tomi Haapala kohta ootab Nokia politsei informatsiooni telefoninumbril +358 0295 445 888 või meiliaadressil vihjeet.pirkanmaa@poliisi.fi.

Politsei pressiesindaja Ilmar Kahro sõnul Haapalat praeguse seisuga Eestis kinni peetud pole, ent kui keegi peaks Haapalat nägema, võib infot jagada ka Eesti politseiga.