Seisukoht

Seisukoht | Traditsioonilistest pereväärtustest (24)

Kais Allkivi, toimetaja, 11. jaanuar 2019, 15:51
 
Üks järjekordne valimisreklaam kisendab: „Traditsiooniliste pereväärtuste eest!“ Seisatan ja jään mõttesse. Kas tõesti on see, kes täpselt perekonna moodustavad, olulisem sellest, milline õhkkond peres valitseb? Kas kõige tähtsam ei peaks olema armastus, soojus, kokkuhoidmine, oma lähedaste kuulamine ja nende püüdluste toetamine? 

Kui seda traditsiooniliste pereväärtuste all mõeldakski, siis oleks kõik ju ilus. Sellele fraasile on aga omistatud kitsas tähendus – peres olgu mees, naine ja lapsed. Taustal kummitab ajalooline konnotatsioon, et mees kui perepea nõutagu tarkust taga ja tehku tööd ning naise hooleks olgu KinderKücheKirche.

Esiteks julgen öelda, et nii pereisa kui ka -ema olemasolu ei tähenda, et helgeid väärtusi austataks ses kodus rohkem kui mõnes teises kodus, näiteks kodus, kus lapsi kasvatab üksikvanem. Kui palju on meil „traditsioonilisi perekondi“, kus juuakse, pekstakse, mõnitatakse? 

Teiseks – kust see paanika, et klassikaline pere kui mehe ja naise liit, kus sünnib lapsi, kuhugi kaob või põlu alla langeb? Evolutsioon ei muuda kõiki inimesi üleöö homoseksuaalseteks. Kui üldse, siis saab tõenäolisemaks ohuks see, et kogu meie elu – sealhulgas eraelu – kolib digimaailma ning noormehed eelistavad ühel päeval virtuaalset pruuti, kes neilt mingit vastutust ei oota.

24 KOMMENTAARI

m
maasikas 25. jaanuar 2019, 10:47
Oh, kui selle traditsioonilise pere kallal ilkujad kunagi suudaksid ka midagi asjalikku välja mõelda! Ikka needsamad stampkramptühiloosungid. Kurb küll, kui noor inimene ei tea, mid on traditsioonilised pereväärtused. Siis ei tea ta ka üldse, mis on väärtused.
v
vaarikas 14. jaanuar 2019, 10:38
Jah, need plakatid võivad olla, aga mitte maksumaksja raha eest. Riik ei peaks rahastama erakondi, nad peaks eksisteerima liikmemaksudest.
Loe kõiki (24)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee