Poliitika

FOTOD | EKRE naispoliitiku valimisplakat soditi täis: „NAZI“ (48)

Ohtuleht.ee, 11. jaanuar 2019 15:57
Ära soditud valimisplakat rahvusraamatukogu ees.Foto: Teet Malsroos
Riigikogu valimiste lähenemisel on terve Eestimaa üle kallatud erinevate valimisreklaamiga. Tallinna rahvusraamatukogu ees vihastas keegi EKRE kandideerija Kairet Remmak-Grassman plakati peale, sodides selle täis ja kirjutas sellele „NAZI“.

„Eks see näitab inimeste haritust,“ kommenteeris asja Remmak-Grassman sodimist Delfile. „Seal plakatil pole midagi, mis sellele (natsismile) viitaks. See näitab suhtumist EKRE liikmetesse. Mina taunin sellist käitumist, väga inetu.“

Tallinna munitsipaalpolitseil ja rahvusraamatukogul tänavakaameraid, mis näitaksid, kes sodimise taga võiks olla, ei ole.

Põhja prefektuuri korrakaitsebüroo juhi Valdo Põdra sõnul pandi rahvusraamatukogu ees toime väärtegu. „Püüame välja selgitada, kes rikkumise toime pani, et ta siis vastutusele võtta,“ ütles Põder. „Tapmisega ähvardamine, kui on alust karta selle täideviimist, on kuritegu ja sellest tasub kindlasti politseile teada anda. Kui politseile laekub selline kuriteoavaldus, vaatavad uurijad selle esimesel võimalusel läbi ja otsustavad koostöös prokuröriga, kas konkreetsel juhul on alust kriminaalmenetluse alustamiseks ning millised on edasised sammud.

Samal teemal

11.00.2019
Martin Helme soditud valimisplakatist ja tapmisähvardustest: „Kas EKRE peab hakkama organiseerima oma kaitseüksusi?“