Seisukoht

Seisukoht | Eesti 200 agoonia (10)

Arvo Uustalu, ajakirjanik, 10. jaanuar 2019, 18:28
Erakond Eesti 200 on võtnud kursi Eesti rahva lõhestamisele. Oma plakatiprovokatsiooniga aeti raevu mitte ainult isamaaliselt mõtlevad inimesed, vaid ka need, kelle integreerumisprotsess on veel savijalgadel.

Eesti 200 esimene samm rahvustevahelise vaenu õhutamiseks oli Vabaduse väljakul toimunud rändepaktivastaste miitinguliste lapsevankriga rammimine. Erakonnal ja selle esimehel Kristina Kallasel jäi õigust ülegi ning imikute poliitvõitluses ärakasutamises ei nähtud midagi taunitavat.

Mõistagi oli ka venekeelsete ja vähemharitud inimeste häälte püüdmiseks tehtud plakatikampaania partei arvates vaid ühiskonna valupunktidele osutav.

Eestlased on veerand sajandit teinud tõsiseid pingutusi, et ajaloolise paratamatuse kiuste sulandada venelased meie ühtse kodumaa ellu. Õnneks on lõimumine jõudnud siiski juba nõnda kaugele, et eestlasi ja venelasi vastandav plakatiprovokatsioon ei toonud kaasa teist pronksiööd.

Plakatitel oli lausvale. Kallasele teadmiseks, et vene-, saksa- või mustlaskeelsetel lastel ei ole keelatud käia eestikeelsetes koolides. Vastupidi – käib meeletu töö, et kõik lapsed saaksid korraliku riigikeelse hariduse. Me elame samades linnaosades, töötame koos samades ettevõtetes, käime samade arstide juures ning meil on karjääri tegemiseks võrdne alus. Kui partei on riigikokku pääsemise nimel valmis tegema ükskõik mida, siis on see ilmselge agoonia.

10 KOMMENTAARI

p
14. jaanuar 2019, 18:47
President peaks vaos oma alamaid hoidma!
e
Endel 11. jaanuar 2019, 18:45
Lihtsalt ebakompetentsed inimesed, kes võimule tahavad. Kõige õudsem on, kui võim naiste käes on.
Loe kõiki (10)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee